Skarszewy. Mecz samorządowców z muzykami z Trójmiasta FOTO

Maciej Jędrzyński
Na stadionie w Skarszewach w niedzielne popołudnie rozegrany został mecz piłki nożnej samorządowców i polityków z zespołem Muzycy Trójmiasto FC. Wygrali ci pierwsi 6:1.

Mecz był jedną z atrakcji Skarszewskich Sobótek - trwającego przez cały weekend święta miasta. Bramki dla samorządowców zdobyli: Patryk Gabriel (2), Sławomir Neumann, Ryszard Świlski (2) i Jacek Karnowski.
Dla muzyków honorowego gola (przy stanie 2:0 w pierwszej połowie) zdobył Hubert Koczergo.

SOBÓTKI SKARSZEWSKIE 2015 - ZDJĘCIA

Mecz mógł się podobać, bo był w dosyć szybkim tempie. Gorzej było w drugiej połowie, ale to zasługa ulewy, jaka przeszła nad Skarszewami. Mimo to i w czasie deszczu nie zabrakło goli.

Mecz był momentami bardzo wyrównany i okresami to artyści mieli przewagę. Pierwsze dwie bramki zdobył Patryk Gabriel - najpierw wykorzystał błąd bramkarza muzyków, który za daleko wyszedł z bramki i pokonał go pięknym, mierzonym strzałem z około 30 metrów. Druga bramka Gabriela również mogła się podobać, bo zdobyta została po indywidualnym rajdzie tego zawodnika przed polem karnym i strzale z lewej nogi. Gol muzyków na 2:1 również bardzo się podobał - Huber Koczergo z Milczenia Owiec szybko poprowadził akcję na prawym skrzydle i wydawało się, że będzie dośrodkowanie, tymczasem strzelił z ostrego kąta umieszczając ku zaskoczeniu obrońców piłkę w siatce.

Krótko po bramce muzyków, gola zdobył płaskim strzałem Sławomir Neumann. Dwie bramki to zasługa Ryszarda Świlskiego, jednego z najbardziej pracowitych zawodników na boisku, a Jacek Karnowski strzelił gola z rzutu karnego, choć niewiele brakowało, by bramkarz obronił ten strzał. Muzycy mieli kilka bardzo dobrych okazji, aby zmniejszyć rozmiary przegranej, lecz zabrakło skutecznego wykończenia akcji, a raz "przeszkodziła" w tym poprzeczka.

Trenerami muzyków są Mirosław Zimny i Krystian Czerwionka.