Nieprzerwana seria zwycięstw Polpharmy. Wygrana z AZS Koszalin!

SP
Sławomir Pietrzak
Polpharma bez problemu poradziła sobie z kolejnym rywalem i nadal zachowała miano niepokonanej drużyny w II etapie rozgrywek. Spotkanie z koszalińskim AZS zakończył się wynikiem 79:71.

Pierwsza odsłona spotkania tylko przez 5 minut była wyrównana. Po dwóch trafieniach z dystansu Jawana Cartera i Aleksandra Lichodzijewskiego Polpharma wyszła na wyraźne prowadzenie. AZS miał problemy ze skutecznością, co wykorzystywali gospodarze. W ekipie ze Starogardu po kontuzji do gry powrócił Marcin Nowakowski, co znacznie ułatwiło trenerowi Mindaugasowi Budzinauskasowi rotację składem. Rzutem zza linii 6,75 m drugą kwartę rozpoczął Michael Hicks. Po trafieniach Urosa Mirkovicia i Łukasza Majewskiego Polpharma wyszła na 13-punktowe prowadzenie. Sygnał do odrabiania strat dał gościom Rob Jones, który trafił za 2 punkty. Chwilę później to samo powtórzył Rafał Bigus i Igor Milicić. Znacząca przewaga została roztrwoniona i gracze ze Starogardu udali się do szatni z 6-punktową zaliczką.
Po przerwie AZS dalej walczył o doprowadzenie do remisu dzięki świetnej grze Darrella Harrisa. Jego dwie ważne akcje sprawiły, że goście tracili do Polpharmy już tylko 2 punkty. Na szczęście dla Polpharmy rzutem z dystansu odpowiedział Ben McCauley. Kilka sekund później to właśnie Amerykanin był autorem akcji 2+1. Po innej akcji 2+1 - tym razem w wykonaniu Lichodzijewskiego - Polpharma odzyskała swoje wysokie prowadzenie 47:36. Po dwóch przewinieniach na Łukaszu Wiśniewskim AZS zbliżył się na 7 "oczek", ale chwilę później z dystansu trafił Hicks. Ostatnia kwarta to ciągła pogoń graczy Zorana Sretenovicia za Polpharmą. Niestety nie było to udane zadanie, bo akcja na parkiecie odbywała się kosz za kosz, w czym w szeregach gospodarzy przodował McCauley. Gdy kolejne punkty zdobył Kacper Radwański, to szkoleniowiec AZS zdecydował się na regulaminową przerwę w grze. Niewiele to pomogło, bo Polpharma realizowała chyba wszystkie założenia taktyczne trenera Budzinauskasa.Goście byli kompletnie nieporadni, a gracze ze Starogardu raz po raz bezlitośnie dziurawili kosz rywali. Przy wyniku 71:52 Sretenović ponownie poprosił o przerwę w grze. Na dodatek faulem niesportowym, który był zarazem piątym przewinieniem, został ukarany Sek Henry. Nieco później również za przekroczony limit fauli parkiet musiał opuścić Paweł Leończyk.

Polpharma Starogard Gd. - AZS Koszalin (19;13, 15:15, 23:17, 22:23 )
Polpharma: McCauley 26, Lichodzijewski 13, Majewski 10, Hicks 10, Radwański 6, Mirković 6, Nowakowski 4, Carter 4, Sarzało 0.
AZS: Wiśniewski 16, Leończyk 13, Harris 10, Wołoszyn 12, Henry, Milicić 8, Jones 2, Bigus 2, Mielczarek 0.