KP Starogard wygrał z Borowiakiem Czersk 6:1

SP
KP Starogard wygrał po raz 11!
KP Starogard wygrał po raz 11! Sławek Pietrzak
Podopieczni Mariusza Majewskiego w dalszym ciągu podtrzymują zwycięską passę. KP Starogard na własnym stadionie wysoko pokonał drużynę Borowiaka Czersk 6:1.

Mecz zaczął się rewelacyjnie. W pierwszej akcji KP Starogard padła bramka. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę na piętnastym metrze przyjął Piotr Runowski i płaskim strzałem zdobył gola na 1:0. W 14 min. Krystian Zieliński uderzeniem zza pola karnego podwyższył na 2:0.

KP Starogard w osłabieniu

W 43 min. nasz zespół doznał osłabienia. Grzegorz Skórczewski po faulu na zawodniku gości otrzymał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu, a w konsekwencji czerwoną.
Druga odsłona meczu pomimo gry w dziesiątkę była bardzo udana dla biało- zielono- białych. W 55 min. po dośrodkowaniu Patryka Barłożewskiego zawodnik Borowiaka strzelił bramkę samobójczą i było 3:0 dla KP Starogard. Dziewięć minut później Patryk Barłożewski podwyższył na 4:0. W końcówce błysnął Mateusz Dubiela, który zdobył dwa gole. Zawodnik KP w 86 min. strzelił na 5:0, a w 88 min. na 6:0. Minutę przed końcem meczu goście zdobyli bramkę honorową.

KP Starogard z 33 punktami!

Po jedenastu kolejkach rundy jesiennej starogardzianie z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli V ligi z dorobkiem 33 pkt. W najbliższą środę (16 października) o godz. 18.30 w ramach rozgrywek Pucharu Polski, KPS zagra z IV-ligowcem Gryfem 2009 Tczew. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Kazimierza Deyny w blasku jupiterów.