KP Starogard lepszy od Sokoła Zblewo - ZDJĘCIA

SP
KP Starogard wygrał z Sokołem w Zblewie
KP Starogard wygrał z Sokołem w Zblewie Sławek Pietrzak
Piłkarze KP Starogard w meczu 8 kolejki pokonali na wyjeździe Sokół Zblewo 4:2.Jest to ósma wygrana zawodników pod wodzą Mariusza Majewskiego. Zespół jest niekwestionowanym liderem V ligi.

Derbowe spotkanie między KP Starogard a Sokołem w Zblewie rozpoczęło się od bramki dla gospodarzy. W 20 min. po dośrodkowaniu piłki w pole karne i strzale głową miejscowi objęli prowadzenie, a 12 minut później był już remis. Mateusz Dawidowski popisał się pięknym uderzeniem i bramkarz Sokoła musiał wyjmować piłkę z siatki.

Połowa dla Sokoła Zblewo

W 43 min.ambitnie grający gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył pomocnik Sokoła, który ustalił wynik pierwszej połowy na 2:1 dla gospodarzy.
Druga część spotkania to zdecydowana dominacja KP Starogard. Emocje wzmogły dwie czerwone kartki, po jednej dla obu zespołów. Najpierw napastnik Sokoła został ukarany czerwonym kartonikiem za niesportowe zachowanie. Chwilę później Piotr Runowski obejrzał za faul na zawodniku ze Zblewa drugą żółtą kartkę w tym meczu, a w konsekwencji czerwoną. Po zejściu dwóch graczy zrobiło się więcej miejsca na wąskim boisku w Zblewie. Starogardzianie co rusz atakowali bramkę gospodarzy. W poprzeczkę trafił Mateusz Dubiela, a strzał Kacpra Siory w ostatniej chwili został przyblokowany. W 76 min. jednak KPS dopiął swego i po zespołowej akcji Mateusz Dawidowski strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu doprowadzając do remisu 2:2. Pięć minut później nasz zespół wyszedł na prowadzenie 3:2. Po błędzie golkipera Sokoła przytomnie w polu karnym zachował się Kacper Siora i skierował piłkę do bramki. W 92 min. świeżo wprowadzony na boisko Patryk Barłożewski w sytuacji sam na sam z bramkarzem Zblewa nie dał mu żadnych szans i ustalił końcowy rezultat na 4:2.

KP Starogard liderem

- Ósme spotkanie i ósma wygrana podopiecznych Mariusza Majewskiego umacnia nasz zespół na pozycji lidera - cieszy się Adam Sobiecki, dyrektor sportowy KP Starogard. - Przypomina się sytuacja z sezonu 2010/11 kiedy to KPS równie udanie rozpoczął sezon, a później z dużą przewagą punktową nad rywalami awansował do IV ligi.
W najbliższą sobotę o godz. 16 KP Starogard podejmie zespół Koronowscy Szarża Krojanty. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się na boisku ze sztuczną trawą Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Zblewskiej 18. Zmiana miejsca jest podyktowana organizacją przez klub Beniaminek 03 turnieju Deyna Cup Junior na Stadionie K. Deyny.