MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

5 lat Polskiej Strefy Inwestycji. Beneficjentem jest także Iglotex ze Skórcza

Kinga Furtak
Kinga Furtak
W połowie 2018 roku, polski rząd uchwalił ustawę o wspieraniu nowych inwestycji. Powołano Polską Strefę Inwestycji obejmującą cały kraj. Od tego czasu wydano w całym kraju łącznie 2 255 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Wartość projektów inwestycyjnych przekroczyła 109,5 mld zł. Inwestorzy zadeklarowali powstanie  45 559 nowych miejsc pracy - tak wielu inwestycji w Polsce nie było jeszcze nigdy. Z tego wsparcia skorzystała także firma Iglotex SA ze Skórcza.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w tym czasie wydała 311 decyzji o wsparciu na prawie 10 mld zł i powstało dzięki temu ponad 2 tys. miejsc pracy.

- Jest to o tyle istotne, że przed 2018 rokiem to wsparcie można było udzielać tylko dużym, głównym zagranicznym przedsiębiorstwom. Od 5 – lat działalności Polskiej Strefy Inwestycji, wparcie dociera głównie do małych i średnich polskich przedsiębiorstw – informuje Przemysław Sztandera, prezes zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - 60 proc. wszystkich wydanych decyzji w Polsce trafiło do małych i średnich przedsiębiorstw. W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest to ponad 70 proc. przedsiębiorstw. Co ważne 85 proc. wszystkich decyzji jest wydanych dla przedsiębiorstw polskim kapitałem. Takim przykładem jest firma Iglotex, która skorzystała ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji. Możemy podziwiać ten jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie zakład produkcji m.in. produkcji żywności mrożonej. Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do korzystania z Polskiej Strefy Inwestycji, ze wsparcia polskiego państwa, żeby rozwijać małe i średnie przedsiębiorstwa, które później będą mogły przekształcić się w duże i zawojować całą Europę i świat.

Dzięki wsparciu firma w Skórczu mogła się rozwinąć

Jestem ogromnie dumny, że jedna z decyzji o wsparciu dotyczyła naszej organizacji i budowy naszej fabryki – podkreśla Maciej Włodarczyk, prezes zarządu Iglotex SA. - Poprzednia fabryka doszczętnie spłonęła w 2019 r. Dzięki ogromnemu wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, udało się podjąć decyzję o budowie nowej fabryki. Trzy tygodnie temu obchodziliśmy trzecią rocznicę jej uruchomienia. Jestem za to bardzo wdzięczny Specjalnej Strefie Ekonomicznej za to, że umożliwiła nam budowę tego nowoczesnego zakładu. Udało nam się nie tylko utrzymać dotychczasowe miejsca pracy, ale stworzyć także nowe. Był to jeden z kamieni milowych w historii naszej organizacji, bo w czerwca br. jesteśmy firmą w 100 proc. z polskim kapitałem.

Poseł Kazimierz Smoliński pogratulował działalności Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i firmie, która jest beneficjentem tej pomocy.

- Głosując w 2018 roku nad ustawą o tym, że Polska jest jedną wielką strefą ekonomiczną – myślę, że nie spodziewaliśmy się aż tak fantastycznych wyników – podkreśla Kazimierz Smoliński, poseł PiS. - Na inwestycje do firm przekazano prawie 110 mld zł – to są ogromne środki, które trafiły w dużej mierze do polskich przedsiębiorców. Możemy być dumni, że na Pomorzu, w Skórczu jest taki wielki zakład z polskim kapitałem, który daje zatrudnienie mieszkańcom Skórcza, powiatu starogardzkiego, a także okolic.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto