Pomysłodawczynią konkursu jest Jolanta Cegłowska, nauczycielka plastyki w PSP 3 w Starogardzie Gdańskim. Udział w tym wydarzeniu biorą uczniowie nie tylko ze starogardzkich szkół, ale bardzo chętnie włączają się placówki z całego powiatu starogardzkiego!
Przekazywanie tradycji, pomoc i wspólnie spędzony czas. Ten konkurs łączy pokolenia.
- W konkursie wzięłam udział drugi raz. Wykonywałam palmę z babcią przez miesiąc – opowiada Julia Magnuszewska, uczestniczka konkursu. - Robiłyśmy kwiatki z krepiny włoskiej. Chciałam, żeby kolory ładnie się łączyły i to się udało.
Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymuje nagrodę lub wyróżnienie. Co ciekawe, nie ma rozróżnienia na poszczególne miejsca. Praca każdego ucznia jest doceniona.
Kociewski klimat wprowadziła Kociewska Kapela "Fefernuski" pracuje w Starogardzkim Centrum Kultury od października 2018 roku pod kierunkiem Aleksandry Miczek i Wojciecha Leszczyńskiego. “Gzuby grajo, śpsiwajó, gadajó po naszamu, a i trocha tańcujó”. Zespół skupia dzieci od lat 8 do 14 lat , które kultywują folklor kociewski poprzez śpiew, gwarę oraz odtwarzanie obrzędów ludowych naszych przodków.
Co roku udział w konkursie bierze udział około 12 szkół z powiatu starogardzkiego. Uczniowie przygotowują około 70 prac! Po rozstrzygnięciu konkursu i gali finałowej palmy trafiają m.in. do kościołów i różnych instytucji, w które będą ozdabiały i wnosiły świąteczny klimat.

Gdyńska Arka postawiła się Treflowi Sopot
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?