Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Starogard Gd. Szalejesz z radości? One szaleją ze strachu!

kfu
Szanuj domowe i dzikie zwierzęta - apelują obrońcy praw zwierząt. Chodzi o strzelanie fajerwerkami. Z tego pomysłu zrezygnowała m.in. warszawska Praga Północ.

Także we Wrocławiu, Poznaniu, Białej Podlaskiej samorządy zrezygnowały z pokazu sztucznych ogni. Do Sylwestra bez huku petard dołączyło w tym roku także miejscowość Radlin. Powód za każdym razem jest ten sam - dobro zwierząt.

- Sylwestrowe fajerwerki to oprócz pięknych widowisk ogromny stres dla zwierząt - czytamy na facebooku Radlina. - One czują wybuchy o wiele mocnej od nas. Są dla nich przyczyną ataków paniki i histerii. Przyspieszą rytm ich serc co jest ryzykiem dla ich zdrowia lub życia.

Co miasta proponują zamiast pokazów sztucznych ogni? Są koncerty, pokazy laserowe.

Podczas Noworocznego Spotkania w Starogardzie Gd. jedną z atrakcji będzie pokaz fajerwerków. Koszt wydarzenia to 11 tys. zł. brutto.

- Co roku starogardzianie wspólnie z władzami miasta witają Nowy Rok podczas Noworocznego Spotkania. To stało się już tradycją naszego miasta - mówi Janusz Stankowiak, prezydent miasta. - Atrakcją tego spotkania jest pokaz sztucznych ogni, który nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. Wspólnie z mieszkańcami w taki właśnie radosny, odświętny i wyjątkowy sposób zaznaczamy wejście w Nowy Rok. Jest to szczególny moment roku, w którym dopuszcza się pokaz fajerwerków w mieście. Rozumiem troskę o bezpieczeństwo zwierząt w
mieście. Uważam, że w ten wyjątkowy wieczór każdy miłośnik zwierząt zapewni swoim pupilom odpowiednie warunki, które złagodzą skutki wystrzałów na zewnątrz.

- W panikę wpadają nie tylko zwierzęta domowe, ale także dzikie - mówi Cezary Wyszyński z Vivy! Akcji dla Zwierząt. - Lecący ptak, który słyszy huk petard, ma większe ryzyko rozbicia się o budynek czy drzewo. Powinniśmy głębiej zastanowić się nad konsekwencjami używania fajerwerków. Tego typu rozrywka to bezpośrednie przyczynianie się do cierpienia zwierząt. Każdy, kto widział, jak zachowuje się przerażone i spanikowane zwierze będzie przeciwny takiej rozrywce.

Jak dodaje Wyszyński, część zwierząt nie boi się fajerwerków. - Musimy myśleć o tych, które mogą doznać krzywdy, a niestety jest ich bardzo dużo - podsumowuje.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto