Starogard Gd. Próba ducha i wytrzymałości zawodników LOTTO Triathlon Energy ZDJĘCIA cz.I/II

kfu
Ponad 400 zawodników przyjechało do stolicy Kociewia, aby rywalizować na trzech dystansach LOTTO Triathlon Energy.

Na najdłuższym dystansie – 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 rower i 21, 1 biegu) wygrał Mateusz Petelski z GVT BMC Triathlon Team. Jego czas to 4:08:47. Drugie miejsce zajął Andrzej Świderski, który stracił do zwycięzcy 9 minut. Podium uzupełnił Robert Wojnart, który do drugiego miejsca stracił 7 sekund. Wśród Pań po walce wygrała Katarzyna Kaczkowska, która złamała pięć godzin – 4:56:52. Drugie miejsce zajęła Marta Kalinowska – Biegała z czasem 5:07:58, a trzecia Aleksandra Urbankiewicz 5:27:23.

Na dystansie 1/4 IM najszybszy był Tomasz Spaleniak. Na metę wbiegł po 1:59:36, co jest jego nowym rekordem. Paweł Reszke do Tomasza Spaleniaka stracił 5 minut. Na podium znalazł się także Marek Biegała z czasem 2:05:59.

Wśród Pań najlepsza była Rita Biskupska, która już po raz kolejny startowała w cyklu Triathlon Energy i po raz kolejny stanęła na podium. Jej czas 2:27:35. Za nią uplasowała się Agnieszka Dudaniec-Tarkowska z wynikiem 2:31:21. Podium uzupełniła Agata Włódarczak, której dotarcie do mety zajęło 2:33:04.

Rywalizacja na dystansie najkrótszym od samego początku miała jednego faworyta. Jakub Ruciński z Bike U UP - Europell uzyskał czas 1:07:09 i prawie pięciominutową przewagę nad Piotrem Bronakowskim. Trzeci był Krzysztof Piernicki z czasem 1:12:16.

Wśród Pań najlepsza była Małgorzata Szczęsna z czasem 1:22:47, druga Agnieszka Kubik 1:24:33, a trzecia Marta Dzienisz 1:2510.

Sportowe zmagania nie wszystkim się podobały.Kierowcy narzekali na gigantyczne korki tworzące się na głównych ulicach miasta.