Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Starogard Gd. Ćwiczenia strażaków w szpitalu. Wyglądało realistycznie

red.
Ćwiczenia miały sprawdzić przygotowanie personelu i służb ratowniczych.

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w godzinach przedpołudniowych zauważono dym. Natychmiast personel Oddziału rozpoczął akcję ewakuacyjną pacjentów. Pielęgniarka Oddziałowa po przeliczeniu pacjentów poinformowała kierującego akcją ratunkową, że brakuje jednej osoby spośród chorych. Rozpoczęto poszukiwania. Odnaleziono w jednym z zadymionych pomieszczeń poszkodowanego, który był nieprzytomny.

Na szczęście to były tylko ćwiczenia, które miały sprawdzić przygotowanie personelu Szpitala i służb ratowniczych oraz sprawność urządzeń przeciwpożarowych.

Pacjenci Kociewskiego Centrum Zdrowia mogą czuć się bezpiecznie. W przypadku pożaru personel potrafi szybko reagować, działają także wszystkie systemy przeciwpożarowe. Potwierdziły to dzisiejsze działania ratowniczo – gaśnicze połączone z ewakuacją.

Ewakuacja Szpitala jest obowiązkiem właściciela obiektu wynikającym z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych i terenów. Przynajmniej raz w roku koniecznym jest przeprowadzenie ewakuacji próbnej z budynków szpitali.

Ćwiczenia przeciwpożarowe w naszym Szpitalu przeprowadzone zostały przy współudziale 5 Jednostek Gaśniczo – Ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

Symulowany pożar wybuchł w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, użyto środków pozoracji – dokonano zadymienia obiektu w celu urealnienia zagrożenia. Przy pomocy dostępnych środków personel próbował ugasić pożar i nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia, jednocześnie przeprowadzono ewakuację pacjentów znajdujących się w Oddziale, do tzw. strefy bezpiecznej – informuje Rafał Szczykutowicz, inspektor ppoż. Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.

Do momentu przybycia Jednostek Gaśniczo – Ratowniczych akcją ratowniczą dowodził lekarz dyżurny SOR-u. Po złożeniu meldunku dowodzący Jednostką Gaśniczo – Ratowniczą kontynuował dalsze czynności związane z dogaszaniem pożaru.

- Podczas przeliczania osób ewakuowanych, stwierdzono brak jednego pacjenta – dodaje Rafał Szczykutowicz. Strażacy z PSP mieli za zadanie znaleźć zaginioną osobę w obrębie SOR – u i przenieść ją w bezpieczne miejsce celem udzielenia pomocy medycznej.

Dla personelu Szpitala takie działania mają na celu sprawdzenie praktycznych umiejętności działań obsad etatowych oddziałów szpitalnych we wstępnej fazie zagrożenia. - Podczas tegorocznych działań pracownicy Szpitala biorący w nich udział potwierdzili wysoki poziom wyszkolenia zarówno praktycznego, jak i teoretycznego w zakresie ochrony przeciwpożarowej – informuje Rafał Szczykutowicz.

Praktyczne umiejętności personelu medycznego i administracyjno – technicznego Szpitala w gaszeniu pożaru w jego wstępnej fazie, ewakuacja chorych i personelu oraz inne działania temu towarzyszące mają niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa naszych pacjentów i pracowników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto