Siatkówka. Kolejny sukces na Klubowych Mistrzostwach Polski

Siatkarki z UKS Libero PSP Nr 4 zajęły 4 miejsce na mistrzostwach Polski. Jest to kolejne potwierdzenie o sile zespołu.

Młodzieżowe zespoły chłopców i dziewcząt rywalizowały w finałach turnieju Kinder+Sport. Zgodnie z tradycją turnieju zarówno chłopcy, jak i dziewczęta rozpoczęli rywalizację w trzech kategoriach: dwójek, trójek i czwórek. Dziewczęta ze Starogardu brały udział w najbardziej rozbudowanej kategorii czwórek, w której walczą przedstawiciele rocznika 1999. W zawodach, które odbyły się w Zabrzu, wzięło udział 628 dziewcząt i chłopców. Zespół UKS Libero PSP Nr 4 Starogard Gdański zajął 4 miejsce. Jest to następne potwierdzenie o naszej sile w Polsce. Wcześniej dziewczęta wywalczyły 4 miejsce podczas Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Rawie Mazowieckiej.

- Jest to już czwarty z rzędu awans do czołowej "ósemki" w Polsce - cieszy się Leszek Sintek, trener siatkarek. - W 2009 r. zajęliśmy 7 miejsce, rok później 3, następnie 6, a teraz 4. Muszę przyznać, że nigdy jak w tym roku nie było tak blisko zwycięstwa, chyba boimy się jeszcze wygrywać. Cieszy jednak to, że w fazach grupowych pokonaliśmy zespoły, z którymi przegraliśmy w Rawie Mazowieckiej - dodaje szkoleniowiec.

Skład drużyny: Karolina Peplińska, Jowita Nowacka, Julia Kulla, Kinga Kwaśniewska, Maria Majewska, Klaudia Torym. Trenerzy: Leszek Sintek i Marek Majewski.