Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat starogardzki. Coraz więcej zgłoszeń za pomocą aplikacji

red.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja internetowa ułatwiająca kontakt z policją. Za pomocą tego narzędzia można w łatwy sposób przekazać mundurowym informacje o zdarzeniach wpływających na nasze bezpieczeństwo. Tylko w maju br. starogardzcy mundurowi odnotowali 78 zgłoszeń dotyczących niepożądanych zachowań. Funkcjonariusze dokładnie weryfikują otrzymane sygnały i w czasie codziennych służb obejmują nadzorem wskazane przez internautów miejsca.

- Od początku tego roku mieszkańcy powiatu starogardzkiego na Krajowej Mapie Zagrożeń dodali ponad 376 punktów, w których miały występować potencjalne zagrożenia - informuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gd. - Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych rejonów.

Tylko w maju br. policjanci z powiatu starogardzkiego odnotowali 78 zgłoszeń. Najwięcej, bo aż 45 z nich, dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Na drugim miejscu internauci wskazywali miejsca niedozwolone, w których spożywany jest alkohol. Odnotowano 17 takich zgłoszeń. 10 kolejnych zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania pojazdów.

- Najwięcej, bo aż 31 zgłoszeń odnotowano miejscowości Czarna Woda - mówi asp. sztab. Marcin Kunka. - Dotyczyły one głównie przekraczania dozwolonej prędkości na drodze krajowej nr 22. Na drugim miejscu, pod względem liczby zgłoszeń okazał się Starogard Gdański, gdzie odnotowano 29 sygnałów dotyczących nieprawidłowości mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. 7 zgłoszeń odnotowano w gminie Kaliska, 5 w gminie Osieczna, po 2 Skórczu i Smętowie granicznym oraz po 1 w Zblewie i Skarszewach.

Policjanci sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego, funkcjonariusze z drogówki i dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia policjanci obejmują wskazane miejsce nadzorem.

Funkcjonariusze zachęcają mieszkańców powiatu starogardzkiego do korzystania z tego narzędzia i zaznaczania na mapie miejsc, w których dochodzi do łamania prawa lub nieprawidłowości mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

- Pamiętajmy, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji policjantów należy dzwonić na numery alarmowe 112 lub 997 - dodaj asp. sztab. Marcin Kunka.

Dzięki KMZB każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w najbliższej okolicy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto