Polpharma Starogard lepsza od Rosy w Radomiu

SP
Polpharma Starogard przygotowuje się do sezonu
Polpharma Starogard przygotowuje się do sezonu Sławek Pietrzak
Polpharma Starogard okazała się lepsza od Rosy podczas pierwszego dnia XXI Memoriału Profesora Alfonsa Wicherka w Radomiu. Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie Mindaugasa Budzinauskasa był Ovid Varanauskas.

Polpharma Starogard bardzo dobrze rozpoczęła pierwszą kwartę meczu z Rosą Radom. Goście tę część spotkania kończyli z 9-punktową przewagą (19:10). W drugiej kwarcie role się odwróciły i to gospodarze byli zdecydowanie lepsi. Losy tego meczu, który stał się bardzo zacięty, rozstrzygnęły się jednak w ostatniej odsłonie. Polpharma Starogard wygrała czwartą kwartę 4 "oczkami".

Polpharma Starogard bez Vaughna

To zwycięstwo jest dla podopiecznych Mindaugasa Budzinauskasa szczególnie istotne, bowiem w zespole zabrakło jednego z czołowych zawodników - Deonty Vaughna. Amerykanin skorzystał bowiem z możliwości rozwiązania kontraktu i przeniósł się na Węgry. Tym samym Polpharma Starogard ma kłopot - do 13 października musi znaleźć rozgrywającego.

Varanauskas i duet Amerykanów

W meczu z Rosą Radom najwięcej punktów zdobył litewski rozgrywający Ovid Varanauskas - 18 pkt. Wspomagali go dwa Amerykanie - Nathan Healy i Michael Hicks, którzy zdobyli odpowiednio 14 i 13 pkt.
W niedzielnym finale Polpharma Starogard zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg.