Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pasjonaci regionalnej muzyki i tańca spotkają się w Bytoni

Kinga Furtak
Kinga Furtak
Zaczęło się od rozmowy na temat kondycji regionalnych chórów oraz zespołów pieśni i tańca na Kaszubach i Kociewiu. Owocem tej dyskusji jest spotkanie w Bytoni! Kultura ludowa ma się po prostu dobrze i warto ją pielęgnować.

Rada Naczelna Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego spotkała się w Lęborku, a tematem przewodnim posiedzenia była kondycja regionalnych chórów oraz zespołów pieśni i tańca na Kaszubach i Kociewiu. Refleksje, które wybrzmiały podczas tamtejszej dyskusji, stały się bodźcem, do kontynuacji rozmowy o regionalnych zespołach pieśni i tańca.

- Postanowiliśmy wypracować formułę wymiany poglądów i przepływu informacji kluczowych wśród ZPiT, w szerszym gronie praktyków i kierowników zespołów - mówi Ewelina Stefańska, z biura ZG ZKP.

- 24 lutego 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni (ul. Kasztelańska 3, 83-210 Bytonia) o godz. 11:00 odbędzie się pierwsze spotkanie kierowników zespołów pieśni i tańca z Kaszub, Kociewia i całego Pomorza, na które bardzo serdecznie Państwa zapraszamy - mówią organizatorzy. - Spotkanie będzie miało na celu bliższe poznanie się, rozmowę o bieżącej sytuacji zespołów pieśni i tańca, o istniejących źródłach pozyskiwania środków na działalność oraz o potrzebie organizacji wojewódzkiego przeglądu ZPiT, o czym wielokrotnie wspomniano w Lęborku.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie pragnie stworzyć platformę do wymiany doświadczeń, poznania się, dzielenia wyzwaniami i sukcesami wśród kierowników i choreografów pomorskich zespołów pieśni i tańca. Chcemy, by praktycy mieli możliwość podzielenia się wiedzą nt. pozyskiwania środków na działalność zespołów i dobrych praktyk oraz wspólnego wypracowania wniosków i rozwiązań na przyszłość. Celem jest także poszerzanie sieci kontaktów wśród pomorskich ZPiT, nawiązanie współpracy i ich integracja.

Proponowany program wydarzenia:

1.Otwarcie spotkania

2.Dyskusja moderowana o kondycji pomorskich zespołów pieśni i tańca, spisanie wniosków, propozycje na przyszłość

3.Omówienie możliwych źródeł pozyskania finansowania dla działalności ZPiT

4. Aktualizacja listy pomorskich ZPiT, utworzenie platformy do wymiany doświadczeń

5. Zakończenie spotkania (ok. godz. 13:00)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto