Koszykówka: Nowakowski zapewnił Polpharmie awans o jedną pozycję

W meczu Siarki Jezioro Tarnobrzeg z Polpharmą Starogard Gdański było wszystko to, co lubią kibice - pokazowe akcje, celne rzuty za 3 punkty i dramaturgia do ostatnich sekund spotkania. Bohaterem starogardzian został Marcin Nowakowski, którego akcja 2+1 w końcówce spowodowała, że podopieczni Wojciecha Kamińskiego awansują o jedno miejsce w tabeli. Polpharma wygrała z Siarką 100:90.

Po pierwszej kwarcie śmiało można było sądzić, że będzie to bardzo wyrównany mecz. W ekipie gości dobrze zaczął Brandon Hazzard. Niełatwe zadanie miał Jeremy Simmons, którego przeciwnikiem był Przemysław Karnowski. Polpharma jednak nie zamierzała oddać łatwo skóry, co pokazała w drugiej odsłonie. Hazzard dwoił się i troił, wspomagany przez Marcina Nowakowskiego i Michaela Hicksa. W rezultacie starogardzianie wygrali tę część spotkania wysoko, bo 35:22. Zawodnicy Dariusza Szczubiała z kolei porażali nieporadnością w rzutach zza linii 6,75 m. W całym meczu oddali ich 21, z czego trafili zaledwie 5. Po przerwie skuteczność Hazzarda znacznie spadła, a przy tym nie poprawiły się rzuty z półdystansu. Skutecznie poczynania starogardzian blokował Nicchaeus Doaks do spółki ze wspomnianym Karnowskim. W trzeciej kwarcie obudził się Piotr Dąbrowski, który w ważnych momentach dwukrotnie trafił za 3. W ostatniej odsłonie starogardzianie przez cały czas prowadzili 7-9 punktami. Aby móc "przeskoczyć" Siarkę w tabeli, Polpharma musiała wygrać różnicą większą niż 8 punktów. Zdawał sobie doskonale z tego sprawę Wojciech Kamiński. Hicks, który był faulowany przez Marka Piechowicza, trafił tylko jeden rzut wolny. Szkoleniowiec gości zdecydował się na przerwę w grze. Następnie gospodarze faulowali Nowakowskiego przy rzucie za 2 pkt, po którym Polpharma prowadziła 9 "oczkami". Zawodnik Polpharmy wykorzystał okazję i dorzucił do tych zdobyczy jeszcze 1 pkt.
Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Josh Miller - 21, a dla Polpharmy Brandon Hazzard - 28.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gd. 90:100 (22:20, 22:35, 22:18, 24:27)
Siarka: Miller 21 (3), Piechowicz 17 (1), Tiller 15 (1), Doaks 15, Karnowski 12, Wyka 6, Rabka 4, Barycz 0.
Polpharma: Hazzard 28 (5), Hicks 18 (3), Nowakowski 13 (2), Arabas 12 (2), Simmons 12, Dąbrowski 8 (2), Wall 5 (1), Śnieg 2, Paul 2, Metelski 0.