Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jest wsparcie na specjalistyczną pomoc dziecku i rodzinie

Kinga Furtak
Kinga Furtak
176.000 zł dofinansowania w ramach 3-letniej umowy otrzymała Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę na realizację zadania publicznego pn. „Specjalistyczna pomoc dziecku i rodzinie”. Celem projektu jest zapewnienie dzieciom i ich niekrzywdzącym opiekunom kompleksowej, zintegrowanej pomocy psychologicznej, terapeutycznej, medycznej i prawnej oraz dostępu do wsparcia edukacyjnego.

Pomoc udzielana jest w dni powszednie od godziny 8:00 do 19:00 w Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Starogardzie przy ul. Hallera 19 a w Starogardzie Gdańskim.

Koordynator CPD Aurelia Jankowska podziękowała prezydentowi Januszowi Stankowiakowi za okazaną dotychczas pomoc i zaangażowanie w sprawy społeczne, dzięki którym Fundacja może realizować misję tworzenia bezpiecznych warunków rozwoju najmłodszych mieszkańców Starogardu.

Centrum Pomocy Dzieciom to placówka, w której kompleksowo pomagamy dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem, a także ich niekrzywdzącym opiekunom. Sieć Centrów Pomocy Dzieciom w Polsce koordynuje
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

W Centrach – bazujących na modelu Barnahus – dzieci pokrzywdzone przestępstwem oraz ich opiekunowie otrzymują pod jednym dachem kompleksową i interdyscyplinarną pomoc. Oznacza to, że sprawę dziecka, które trafi pod opiekę Centrum, prowadzi od początku do końca grupa tych samych profesjonalistów. Na spotkaniach zespołu interdyscyplinarnego wspólnie podejmują decyzję, jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje dziecko i jego opiekunowie. Strategię pomocy realizują − na ile jest to możliwe – pracownicy placówki: psycholodzy, lekarze, pracownik socjalny. Odbywa się tu również przesłuchanie sądowe dziecka, jeśli jest to potrzebne.

Przypomnijmy, że dzięki hojności gości obecnych na VIII Dobroczynnym Balu Prezydenckim do Centrum Pomocy Dzieciom trafiło 182 000 złotych

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto