SKS Starogard w finale mistrzostw Polski

SP
Dwóch zawodników SKS Starogard zostało wybranych do pierwszej piątki turnieju
Juniorzy starsi SKS Starogard wywalczyli historyczny awans Starogardzianie zagrają w finale mistrzostw Polski Dwóch zawodników SKS Starogard zostało wybranych do pierwszej piątki turnieju

To ogromny sukces i jeszcze większa niespodzianka. Podopieczni Krzysztofa Piątkowskiego wywalczyli awans do finałów mistrzostw Polski. Młodzi koszykarze powtórzyli wyczyn sprzed 11 lat.
W miniony weekend drużyna koszykarzy juniorów starszych Starogardzkiego Klubu Sportowego brała udział w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski we Włocławku. Wcześniej zawodnicy SKS Starogard awansowali wygrywając turniej barażowy.

SKS Starogard w trudnej grupie

Mecze odbywały się w Hali Mistrzów, w której na co dzień trenuje i gra pierwsza drużyna Anwilu Włocławek. Drużyna SKS- u trafiła do bardzo trudnej grupy, w której faworytami były zespoły gospodarzy TKM Włocławek oraz SKM Zastal Zielona Góra. W grupie był również ZKS Stal Stalowa Wola.
Pierwszego dnia nasi zawodnicy spotkali się z gospodarzem, z którym po bardzo wyrównanej walce przegrali 54:59. Ponad połowę punktów dla włocławian zdobył Mikołaj Witliński, na co dzień zawodnik ekstraklasowego zespołu Anwil Włocławek. W wieczornym meczu z Polpharmą Starogard Gdański był wyróżniającym się zawodnikiem swojego zespołu i zdobył 10 punktów.
TKM Włocławek - SKS Starogard Gdański 59:54 (18:18 10:13 16:18 15:5), SKS: Radwański 23 (3), Struski 16 (2) (13 zb., 4 bl.), Radomski 8 (2), Kraśniewski 5, Bieliński 0 oraz Michałowski 2, Słowikowski 0, Tylkowski 0, Megger 0.

SKS Starogard lepszy od Stalowej Woli

W sobotnich zmaganiach drużyna ze Starogardu pewnie wygrała z ZKS Stalowa Wola.
ZKS Stal Stalowa Wola - SKS Starogard Gdański 49:74 (14:15 10:22 15:14 10:23), SKS: Struski 16, Radwański 12, Kraśniewski 9, Radomski 8 (2), Bieliński 2 oraz Słowikowski 13 (2) (4 prz.), Michałowski 5, Tylkowski 4, Reszka 4, Megger 1, Rózga 0.
Już po dwóch dniach rozgrywek do turnieju finałowego awansowała drużyna SKM Zastal Zielona Góra, natomiast zawodnicy Krzysztofa Piątkowskiego, aby awansować, musieli wygrać niedzielne spotkanie. I tak się stało.
SKS Starogard Gdański - SKM Zastal Zielona Góra 65:57 (22:21 15:9 10:16 18:11), SKS: Struski 21 (17 zb.), Radwański 20(4), Radomski 15(5), Kraśniewski 5 (7 as.), Bieliński 2 oraz Słowikowski 2, Tylkowski 0, Michałowski 0, Megger 0
ZKS Stal Stalowa Wola - TKM Włocławek 54:56 (17:15 9:25 17:9 11:7).

SKS Starogard: Dwóch zawodników w pierwszej piątce

Awans do finału mistrzostw Polski zdobyły dwie pierwsze drużyny, czyli reprezentanci Zielonej Góry i Starogardu. To nie koniec sukcesów SKS. Filip Struski i Kacper Radwański zostali wybrani do najlepszej piątki turnieju.
Pierwszym trenerem zespołu jest Krzysztof Piątkowski, asystentem Wojciech Myszk. I także im należą się słowa uznania. Awans do finału to wielki sukces zawodników SKS. Ostatni raz w finałach starogardzki zespół brał udział 11 lat temu w Stargardzie Szczecińskim, gdzie zajął 4 miejsce. Rok wcześniej SKS zdobył mistrzostwo Polski.
Zawodnikom i trenerom SKS życzymy powtórzenia wyników Szymona Szewczyka, Bartka Sarzało i Grzegorza Kukiełki sprzed lat.