Polpharma lepsza od Energi Czarnych Słupsk! Zobacz skrót meczu!

ME
Świetny mecz zagrał Ben McCauley, zdobywca 34 punktów
Świetny mecz zagrał Ben McCauley, zdobywca 34 punktów Sławomir Pietrzak
Polpharma nie była faworytem spotkania w Słupsku, czego nie było jednak widać od pierwszych minut niedzielnego meczu. Niespodziewanie to goście wygrali 85:81.

Mindaugas Budzinauskas próbował zaskoczyć rywali wyjściowym składem, w którym znaleźli się: Jawan Carter, Daniel Szymkiewicz, Łukasz Majewski, Zbigniew Białek i Aleksander Lichodzijewski. Znowu bardzo dobrze zaczął ten ostatni z graczy, zdobywając pierwsze punkty dla Polpharmy. Rzutem z dystansu postraszył Majewski i Polpharma prowadziła 7:2. Niestety, kapitan ze Starogardu szybko złapał dwa faule. Do remisu rzutami osobistymi doprowadził Marcin Dutkiewicz. W ekipie Mariusa Linartasa w tej części spotkania wyróżniał się Valdas Dabkus, zdobywca 6 punktów. Kilka strat Polpharmy i niepotrzebne przewinienia sprawiły, że Czarni prowadzili już 7 punktami. W końcówce kwarty Linartas sięgnął po Roberta Tomaszka, który słynie z prowokacyjnych zachowań. Po jego asyście przewaga Energi wyniosła 10 pkt. W drugiej odsłonie za zdobywanie "oczek" wziął się Uros Mirković, który nieoczekiwanie jednak szybko usiadł na ławkę. Tomaszek nie radził sobie z Benem McCauleyem i w krótkim czasie zanotował trzy przewinienia. Dzięki Amerykaninowi strata Polpharmy wynosiła już tylko 2 punkty. Szybko powiększył ją rzutem z dystansu Dutkiewicz, a chwilę później Dabkus. McCauley dalej jednak grał swoje, na jego koncie były już 24 "oczka", a na tablicy wyników 38:39. Presji wyraźnie nie wytrzymywał Tomaszek, który po paru sekundach od wejścia na parkiet sfaulował po raz czwarty. Kolejny dobry mecz w barwach SKS zanotował Bartosz Sarzało, który nie tylko bronił, ale też zdobywał punkty w ważnych momentach. Po zmianie stron nadal na prowadzeniu byli goście.
Po kolejnej akcji, gdy to Lichodzijewski zdobył punkty, trener gospodarzy poprosił o przerwę w grze. To poskutkowało, bo Czarni zdobyli 4 punktów z rzędu. Dwie "trójki" Dutkiewicza dały 1-punktowe prowadzenie słupszczan. Niesieni głośnym dopingiem swoich kibiców gospodarze wygrali tę część meczu 22:20. Ostatnie 10 minut starogardzianie zaczęli od "trójki" Białka, a chwilę później powtórzył to Carter. Pod koszem dzielnie walczył reprezentant Energi Yemi Nicholson i przewaga Polpharmy stopniała do 1 pkt. Jednak goście nie dali sobie wyrwać zwycięstwa, głównie dzięki McCauleyowi, Lichodzijewskiemu i Majewskiemu. I tak w derbach Pomorza lepsza była Polpharma. Drużyna ze Starogardu awansowała o jedno miejsce w tabeli.