KP Starogard wygrał z Radunią Stężyca - 5:3

SP
KP Starogard wygrał kolejny mecz
KP Starogard wygrał kolejny mecz Sławek Pietrzak/archiwum
KP Starogard wygrał z Radunią Stężyca 5:3 i był to dramatyczny mecz z happy endem. Podopieczni Mariusza Majewskiego przegrywali bowiem już 0:3.

Takiego scenariusza nie powstydziłby się sam Hitchcock. KP Starogard w ciągu pierwszych 32 minut nieoczekiwanie przegrywał w Stężycy 3:0. Bramki padły po prostych błędach defensywy gości. W 36 min. po zagraniu Mateusza Stanka, Mateusz Dubiela zdobył gola kontaktowego na 3:1.

Zmiana KP Starogard po przerwie

Po przerwie w KP Starogard nastąpiła metamorfoza. Mocne słowa trenera Mariusza Majewskiego podziałały na biało- zielono- białych. W 54 min. spotkania Kacper Siora strzałem głową zdobył gola na 3:2. Czternaście minut później mieliśmy remis. W 68 min. dotąd mało widoczny Mateusz Dawidowski pięknym strzałem pokonał bramkarza Raduni. Ten sam zawodnik dwie minuty później wprawił cały nasz zespół i grupę starogardzkich kibiców "w stan ekstazy" strzelając bramkę na 3:4. Rewelacyjnie grający w tej części meczu starogardzianie dobili rywala w 86 min., zdobywając gola na 3:5. Autorem tego trafienia był Grzegorz Skórczewski.

Awans KP Starogard coraz bliżej

- Ważne zwycięstwo na trudnym terenie poparte piłkarskim charakterem pokazało, iż zespół stanowi monolit i zmierza do wyznaczonego celu jakim jest awans - cieszy się Adam Sobiecki, dyrektor sportowy KP Starogard. - Piłkarskich kibiców zapraszamy w najbliższym tygodniu na dwa spotkania. Już w najbliższą środę (6 listopada) KP Starogard w ramach rozgrywek Pucharu Polski podejmie na własnym stadionie Borowiaka Czersk. Początek spotkania wyznaczono na godz. 18.30. Natomiast w sobotę, 9 listopada o godz. 14.00 nasz zespół w meczu ligowym zmierzy się z drużyną Błękitnych Stare Pole.

Radunia - KP Starogard 3:5 (3:1)
Bramki dla KPS: 2x Mateusz Dawidowski 68, 70; Mateusz Dubiela 36; Kacper Siora 54, Grzegorz Skórzewski 86.
Skład KP Starogard: Czarnecki- Zieliński, Trapp, Romanowski, Kupczyk- Dubiela, Skórczewski, Siora, Armatowski (75 Barłożewski), Stanek- Dawidowski (84 Sommerfeld)