KP Starogard wygrał kolejny sparing

SP
W piątym meczu kontrolnym KP Starogard pokonał trzeci zespół IV ligi KS Chwaszczyno 3:0. Kolejnym rywalem będzie Polonia Gdańsk.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo udana ze strony biało-zielono-białych. Kilka składnych akcji i strzały na bramkę gości mogły podobać się kibicom. W 34 min. spotkania padła pierwsza bramka tego meczu. Bardzo aktywny w pierwszej połowie Mateusz Stanek pokonał płaskim strzałem golkipera Chwaszczyna. Siedem minut później było już 2:0. Ponownie Mateusz Stanek wpisał się na listę strzelców, tym razem po indywidualnej akcji.

KP Starogard: Zmiany trenera Majewskiego

Po przerwie trener KP Starogard Mariusz Majewski dokonał kilku zmian, ale zmiennicy, którzy walczą o grę w pierwszej jedenastce nie zwolnili tempa. W 69 min. bliski podwyższenia rezultatu był Piotr Runowski, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał go pokonać. Goście też mieli swoje okazje, ale zawodziła u nich skuteczność. W 78 min. nasz zespół podwyższył rezultat na 3:0. Strzelcem bramki został Mateusz Dubiela, który wykorzystał błąd obrony i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

KP Starogard w tym tygodniu zagra dwa mecze

Na trzy tygodnie przed inauguracją rundy wiosennej forma piłkarska naszej drużyny wzrasta, co napawa dużym optymizmem. W najbliższym tygodniu KP Starogard rozegra kolejne dwa mecze sparingowe. W środę (26 lutego) KPS wybiera się do Pruszcza Gdańskiego gdzie o godz. 20.00 zagra z trzecioligową Polonią Gdańsk. W sobotę (1marca) ma dojść do spotkania z Koralem Dębnica. Oba zespoły nalegają na grę na trawiastym boisku i do czwartku podejmą decyzję gdzie zostanie rozegrany ten mecz ( Starogard lub Dębnica).