KP Starogard rozgromił wicelidera na wyjeździe!

SP
KP Starogard rozgromił wicelidera na wyjeździe! Sławek Pietrzak
W meczu 12 kolejki IV ligi KP Starogard pokonał w Gdańsku zespół Jaguara 4:1.Dzięki tej wygranej podopieczni Mariusza Majewskiego awansowali na piątą pozycję w tabeli.

Pierwsza część spotkania była wyrównana. Oba zespoły stworzyły po dwie dobre okazje do zdobycia gola. Pierwsi zaatakowali gospodarze, którzy to w 18 i 25 min. mieli klarowne sytuacje, ale pewnie w naszej bramce interweniował Jakub Paszkowski. KP Starogard chwilę później miał swoje szanse. Sebastian Armatowski z bliska trafił wprost w bramkarza, a po kilku minutach po rykoszecie piłka trafiła w słupek bramki gdańszczan.

Koncertowa gra KP Starogard

Druga połowa meczu to już koncert w wykonaniu KP Starogard. W 64 min. w polu karnym został sfaulowany Mateusz Dubiela. Sędzia wskazał " na wapno" i wyrzucił z boiska dwóch graczy Jaguara pokazując im czerwone kartki. Do piłki podszedł Kacper Siora i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Jaguara. W 75 min. błyskotliwie grający Mateusz Dubiela w sytuacji sam na sam zdobył bramkę na 2:0. Osiem minut później biało- zielono- biali zadali kolejny cios. Po dośrodkowaniu Mateusza Wenty, Karol Cablewski strzałem głową strzelił na 3:0. W 88 min. gospodarze zdobyli gola na 3:1. Ostatnie słowo jednak należało do nasze drużyny. Po zagraniu Mateusza Stanka, Piotr Runowski w doliczonym czasie gry strzelił bramkę na 4:1.
- Dzięki tej wygranej podopieczni Mariusza Majewskiego awansowali na piątą pozycję w tabeli - cieszy się Adam Sobiecki, dyrektor sportowy KP Starogard. - Bramki w drugiej połowie i gra do ostatniego gwizdka sędziego stają się specjalnością naszej drużyny.

Jaguar Gdańsk - KP Starogard 1:4 (0:0)

Bramki dla KPS: Kacper Siora 64 (k), Mateusz Dubiela 75, Karol Cablewski 83, Piotr Runowski 90+1.
Skład KPS: Paszkowski - Kupczyk, Romanowski, Prabucki, Szulc - Dubiela(80 Stanek), Siora, Skórczewski(75 Gołuński), Wenta - Armatowski (71 Cablewski), Dawidowski (68 Runowski).