KP Starogard rozgromił rywala z Lipusza 8:1

SP
KP Starogard rozgromił rywala - 8:1!
KP Starogard rozgromił rywala - 8:1! Sławek Pietrzak
KP Starogard wysoko wygrał kolejny mecz. Tym razem przeciwnik, czyli Wda Lipusz, nie miał żadnych szans. Podopieczni Mariusza Majewskiego zdobyli aż 8 bramek!

W meczu 25 kolejki V ligi KP Starogard rozgromił na własnym stadionie Wdę Lipusz 8:1. Pomimo braku trzech podstawowych zawodników tj.: Grzegorza Skórczewskiego (pauza za kartki), Damiana Romanowskiego (kontuzja), Mateusza Stanka (kontuzja) nasza drużyna gładko rozprawiła się z przeciwnikiem.

KP Starogard gromi po przerwie

Pierwszego gola w 34 min. zdobył strzałem głową Mateusz Kupczyk. Pięć minut później Mateusz Wenta strzelił na 2:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie biało-zielono-biali zdobyli aż sześć bramek. Rozpoczęło się niezbyt dobrze, bo w 51 min. goście strzelili na 2:1, ale to było wszystko na co stać było Wdę w tym meczu. W 61 min. Patryk Barłożewski strzałem za pola karnego podwyższył na 3:1. Kolejne trzy bramki zdobył Mateusz Dawidowski kolejno w 63, 69 i 70 min. Gola na 7:1 w 75 min. strzelił Sebastian Armatowski. Mateusz Dawidowski, który w drugiej połowie ustrzelił klasycznego hattrick'a w 88 min. zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu jednocześnie ustalając końcowy rezultat na 8:1.

KP Starogard coraz bliżej awansu

- Kolejny krok ku IV lidze został wykonany - przyznaje Adam Sobiecki, dyrektor sportowy KP Starogard. - Cieszą również cztery trafienia Mateusza Dawidowskiego. Przed nami w przyszłym tygodniu mecz w Czersku z tamtejszym Borowiakiem. Początek pojedynku w sobotę o godzinie 17.00.

KP Starogard - Wda Lipusz 8:1 (2:0)
Bramki dla KPS: 4 x Dawidowski 63, 69, 70, 88; Kupczyk 34, Wenta 39, Barłożewski 61, Armatowski 75
Skład KPS: Paszkowski- Kupczyk, Gołuński, Trapp, Zieliński - Barłożewski (72 Dubiela), Siora (72 Cablewski), Heksel (55 Armatowski) Wenta - Runowski, Dawidowski.