MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gospodarstwo Państwa Wiesławy i Karola Hoeftów z Nowego Barkoczyna jednym z najlepszych w województwie

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Państwa Wiesławy i Karola Hoeft z Nowego Barkoczyna w gm. Nowa Karczma w powiecie kościerskim.
Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Państwa Wiesławy i Karola Hoeft z Nowego Barkoczyna w gm. Nowa Karczma w powiecie kościerskim. KRUS
Wojewódzki etap konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne został rozstrzygnięty. Zwycięzcy będą reprezentować nasz region w etapie ogólnopolskim. Poznaj laureatów! Wśród nich są także mieszkańcy powiatu kościerskiego

Już wiadomo, kto ma najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie pomorskim. Komisja KRUS wyłoniła zwycięzców etapu wojewódzkiego konkursu. Oceniano dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy, ale również estetykę gospodarstw. Szczególną uwagę przywiązując do eliminacji zagrożeń wypadkowych.
Warto podkreślić, że dzięki konkursowi można docenić tych rolników, którzy w szczególny sposób dbają o miejsce swojej pracy i życia, a bezpieczeństwo jest dla nich kluczowym hasłem.

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w 2024 r. w województwie pomorskim uznano gospodarstwo Państwa Franciszka i Ewy Kleinów z miejscowości Mosty w gm. Kosakowo w powiecie puckim.

Drugie miejsce przyznano Państwu Kamilowi i Natalii Janikom z Moszczenicy w pow. chojnickim.

Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Państwa Wiesławy i Karola Hoeftów z Nowego Barkoczyna w gm. Nowa Karczma w powiecie kościerskim.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienie Panu Sebastianowi Laskowskiemu z miejscowości Tabory w gm. Stary Dzierzgoń, w powiecie sztumskim. Doceniono estetykę w jego gospodarstwie.

Warto nadmienić, że zwycięzca będzie reprezentował Pomorze w ogólnopolskim etapie konkursu.

Warto nadmienić, że celem konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, organizowanego przez KRUS jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach. W dotychczasowych edycjach uczestniczyło już ponad 24 tysiące gospodarstw indywidualnych.

- Właściciele gospodarstw rolnych uczestniczący w konkursie mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a przede wszystkim poddania swojego gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują komisje konkursowe - mówi Jarosława Polak z KRUS w Kościerzynie. - Podczas eliminacji sprawdzają one, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia wypadkowe.

Dodajmy, że w skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto