(© Bartek Syta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Robert Lewandowski miał na swoim Facebooku rzekomo napisać, że w związku z Nowym Rokiem postanowił zrobić dla fanów mega prezent! Jest to jednak zwykłe oszustwo.

Robert Lewandowski należy do najpopularniejszych sportowców świata, co w dzisiejszych czasach nieodłącznie łączy się z aktywnością w mediach społecznościowych. Zostało to wykorzystane przez facebookowych oszustów, którzy podszywając się pod oficjalne konto kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski próbowali wyłudzać pieniądze.

"W związku z Nowym Rokiem postanowiłem dla was zrobić mega prezent! Mianowicie wystawiam na konkurs moją nową Audi RS7. Auto może wygrać każdy, kto weźmie udział w konkursie" - na post o takiej treści można było ostatnimi czasy natrafić na Facebooku. Jest to oczywiście oszustwo.

Ów "konkurs" polegać miał na udostępnieniu posta, polubieniu strony, dodaniu komentarza "gotowe" i napisania w komentarzu "tak". Z liczby udostępnień, która już wczoraj wieczorem przekroczyła 30 tysięcy, wynika, że na oszustwo nabrało się sporo osób. Wybrane osoby były przez oszustów informowane o "wygranej" i proszone o pobranie "formularza odbioru nagrody". Pobranie tego pliku wymagał wysłania dwóch sms-ów, z których każdy kosztuje 30,75 zł brutto - informuje portal instalki.pl.Fałszywy profil na pewien czas zniknął z internetu, ponownie się jednak pojawił. Warto zatem uważać!


Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zainteresowany (gość)

Robert Lewandowski , jest jednym z najwyzej szacowanym finansowo pilkarzem swiata, jego osoba na dzisiaj okscyluje w kwocie ponad 50 000 000 mln. EURO.
POLSCE i klubowi moze pozazdroscic caly swiat, po Ronaldzie lub rownoczesnie z nim, jest R. Lewandowski tak samo ceniony.