Zespół Gama SKS UKS Jedynka wygrał pierwszy mecz! FOTO

ME
Zespół Gama SKS UKS Jedynka wygrał pierwszy mecz
Zespół Gama SKS UKS Jedynka wygrał pierwszy mecz Sławek Pietrzak
Drużyna Gama SKS UKS Jedynka I Starogard wygrała pierwsze spotkanie w lidze juniorskiej. Podopieczni Przemysława Bielińskiego pokonali Gdyński Klub Koszykówki Arka 77:65!

Zespół Gama SKS UKS Jedynka I Starogard pod wodzą Przemysława Bielińskiego, Bartosza Sarzało i Krzysztofa Biesiady wygrał mecz na inaugurację sezonu w juniorach. Starogardzianie bardzo dobrze zaczęli to spotkanie. Pierwszą kwartę wygrali przewagą 6 punktów i do przerwy trzymali gości z Gdyni na bezpieczny dystans. Nieco słabiej było w trzeciej części meczu, gdzie gracze drużyny Gama SKS UKS Jedynka zaczęli popełniać straty. Ale na szczęście mieli w swoich szeregach niezawodnego Szymona Tylkowskiego, który do spółki z Przemysławem Michałowskim ratował zespół nawet z największych opresji. Gospodarzom nie zabrakło zimnej krwi do końca tego spotkania i po ostatnim gwizdku mogli się cieszyć z zasłużonego zwycięstwa.
- Momentami pokazaliśmy bardzo dobrą grę w obronie, jednak mamy w tym elemencie sporo do poprawy. Już od poniedziałku po analizie video będziemy poprawiać nasze błędy i dążyć do progresu umiejętności naszych zawodników, bo na tym polega nasz projekt - przyznaje Przemysław Bieliński, pierwszy trener drużyny.
Warto przy okazji przypomnieć, że drużyna Gama SKS UKS Jedynka I Starogard występuje w ramach projektu "Z tradycją w przyszłość". Jest to program szkolenia młodych koszykarzy. W jego ramach stworzono trzy drużyny - juniorów, juniorów starszych i walczącą w III lidze.

O programie przeczytasz więcej w piątkowym "Dzienniku Bałtyckim".

Gama SKS UKS Jedynka I Starogard - GKK Arka S.A. Gdynia 77:65 .

(23:17, 18:14, 11:11, 25:23)
Gama: Tylkowski 24 (5), Michałowski 20 (1), Smugała 10, Reszka 10, Muntowski 7, Bączek 4(1), Guz 2, Zieńko 0, Góralczyk 0.
Arka: Kołodziej 22, Heleniak 16 (2), Itrich 8 (1), Sawicki 6 (2), Pasik 5 (1), Jęczmień 3, Słupek 2, Szulc 2, Lewandowski 1,

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA