MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowe miejsce dla seniorów i strażaków ochotników działa w Piecach ZDJĘCIA

Kinga Furtak
Kinga Furtak
Aktywnie, radośnie i kreatywnie spędzony czas wolny! To wszystko jest możliwie dzięki nowej placówce w gminie Kaliska. W Piecach prężnia działa nowo otwarty Klub Seniora, który integruje lokalną społeczność. W budynku swoją nową siedzibę mają także strażacy ochotnicy.

Klub seniora i siedziba strażaków

Obiekt przeszedł gruntowny remont. To wszystko dla mieszkańców gminy Kaliska – seniorzy mają swój klub, strażacy ochotnicy natomiast swoją wyczekaną siedzibę.

- To szczególny dzień dla naszej społeczności lokalnej – podkreślał podczas otwarcia obiektu Sławomir Janicki, wójt gminy Kaliska. - Jest to pierwszy tego typu obiekt w gminie. Od wielu lat dążyliśmy do realizacji tego zadania, ale bez środków zewnętrznych było to nierealne. W końcu udało się zrealizować tę inwestycję.

Na uroczystość otwarcia obiektu przygotowali się seniorzy. Odświętnie ubrani, w wyśmienitych humorach, zaprezentowali gościom program artystyczny. Były wiersze oraz scenki, które wywołały dużo uśmiechów! O to tu właśnie chodzi! Żeby ludzie mogli się spotykać i razem radośnie spędzać czas. To miejsce tętni życiem. Mieszkańcy będą się spotykać na różnych aktywnościach. Zaplanowano zajęcia kreatywne, sportowo-taneczne i spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. Tu zdecydowanie nie ma miejsca na nudę!

Miejsce spotkań i integracji

- Gmina Kaliska podjęła działania związane ze stworzeniem obiektu, który będzie mógł stanowić centrum kulturalno-rekreacyjne dla seniorów, już w 2019 roku. Pierwszym etapem było nabycie nieruchomości – budynku sali wraz z dawnym barem, przy remizie ochotniczej straży pożarnej w Piecach. Od początku podjęto decyzje, że budynek stanowił będzie także miejsce integracji i miejsce spotkań dla druhów OSP Piece – przedstawia historię tego miejsca Bożena Jeleniewska, sekretarz gminy Kaliska.

Seniorzy swoje miejsce mają na parterze budynku. Przestrzenna, jasna sala główna, kuchnia z wyposażeniem oraz mniejszy pokój, który można wykorzystać także do odpoczynku. Część piwniczną natomiast przebudowano na potrzeby Klubu Strażaka. Wykonano remont pomieszczeń garażu wraz z zapleczem, wybudowano, oczekiwaną przez druhów OSP, wieżę do suszenia węży strażackich.

Przy Klubie Seniora znajduje się parking, obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Nie zapomniano także o ekologicznych rozwiązaniach. Wykonano instalację do odzysku, uzdatnienia i wykorzystania wody deszczowej pochodzącej z dachu na potrzeby sanitariatów.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 1.838.543,15 zł, z czego 1 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Budynek zyskał nowy wygląd i nowe funkcjonalności. Stał się nowoczesnym i ekologicznym miejscem, które jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnej – mówi sekretarz gminy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto