Wietcisa pokonała Żuławy. Nowodworzanie tym razem bez punktów

Kamil Kucharski
W drugiej kolejce zmagań ligowej grupy mistrzowskiej piłkarze LKS-u Żuławy zmierzyli się na swoim boisku z Wietcisą Skarszewy. Nowodworzanie ulegli przeciwnikowi i przegrali 2:5.

Pierwsza bramka dla Wietcisy, która padła w piątej minucie spotkania była efektem zamieszania pod bramką Żuław. Do końca pierwszej połowy zespół ze Skarszew prowadził już 2:0. Wietcisa podwyższyła swoje prowadzenie na 3:0 w 82. minucie spotkania, a w 86. minucie było już 4:0. Na sam koniec spotkania nowodworzanom udało się dwukrotnie trafić do bramki przeciwnika, jednak goście błyskawicznie odpowiedzieli na to zdobywając piątego gola.

Na przestrzeni całego spotkania defensywa Wietcisy skutecznie utrudniała Żuławom kreowanie sytuacji pod swoją bramką. Należy również dodać, że w trakcie meczu arbiter wyjątkowo często sięgał po gwizdek. Wiele decyzji sędziego było kontrowersyjnych i prowadziło do dyskusji ze zgłaszającymi sprzeciw zawodnikami. Dyskusyjna pozostaje również słuszność niektórych decyzji arbitra.

W ramach ciekawostki można dodać, że była to pierwsza w tym sezonie ligowym przegrana LKS-u Żuławy na własnym stadionie. Do tej pory nowodworzanie pozostawali niepokonani na swoim terenie.

LKS Żuławy 2:5 Wietcisa Skarszewy