Tenis ziemny. Wojciech Król wygrał trzeci z turniejów OSiR Open

Zbigniew Brucki
ZBIGNIEW BRUCKI
W trzecim z pięciu cyklicznych turniejów OSiR Open odbywających się w Starogardzie Gd. wystąpiło tylko siedmiu zawodników.

Wojciechowi Królowi do zajęcia pierwszego miejsca w turnieju wystarczyły dwa zwycięstwa. W ćwierćfinałach bowiem miał wolny los, w półfinale wygrał 6:2, 1:6, 7:6 z Markiem Gutjarem, a w finale pokonał 6:2, 6:4 Jarosława Drewę. Drewa z kolei do finału dotarł odnosząc jedno zwycięstwo, w ćwierćfinale 7:5, 6:2 nad Piotrem Zarzyckim, a w półfinale wygrał walkowerem z Maciejem Szczepaniakiem.

Po trzech turniejach w klasyfikacji prowadzi Wojciech Król z dorobkiem 185,25 pkt. Drugi jest Maciej Szczepaniak (155,25), a trzeci Michael Wodziński (150).

Czwarty z turniejów na kortach OSiR na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim rozpocznie się 14 lipca o godz. 9, a ostatni zostanie rozegrane w weekend, 21-22 lipca. Obowiązuje wpisowe: 20 zł (dorośli), 10 zł (młodzież szkolna do 18 lat). W klasyfikacji generalnej do ogólnej punktacji każdemu uczestnikowi zaliczone zostaną punkty z trzech najlepszych turniejowych występów. Dla zwycięzców organizator przewiduje statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.