Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tczew w filmie i serialu. Zobaczcie, w jakich produkcjach "zagrało" nasze miasto!

Jagoda Kicka
Jagoda Kicka
Film „Futro z misia” zapowiadany był jako wielki powrót polskiej komedii rodem z przełomu lat 90. i 2000.  

Fabuła skupia się wokół kradzieży marihuany z tczewskiej komendy policji, którą próbuje odzyskać dwóch agentów - Dzik i Żubr.
Film „Futro z misia” zapowiadany był jako wielki powrót polskiej komedii rodem z przełomu lat 90. i 2000. Fabuła skupia się wokół kradzieży marihuany z tczewskiej komendy policji, którą próbuje odzyskać dwóch agentów - Dzik i Żubr. Mikołaj Tym zdjęcia z planu
Przez lata Tczew niejednokrotnie zagościł na ekranach kin i telewizorów. Ostatnio głośno było o mieście za pomocą filmu "Futro z misia", który częściowo był kręcony w dworze Sambora. W jakich jeszcze filmach i serialach Tczew był bohaterem? Przekonajcie się klikając w naszą galerię.

Chociaż Tczew w niektórych produkcjach był wspomniany z nazwy, to niekoniecznie sceny były kręcone w naszym mieście. Było tak w przypadku "Czarodzieja z Harlemu".

Film „Futro z misia” zapowiadany był jako wielki powrót polskiej komedii rodem z przełomu lat 90. i 2000.  

Fabuła skupia się wokół kradzieży marihuany z tczewskiej komendy policji, którą próbuje odzyskać dwóch agentów - Dzik i Żubr.

Tczew w filmie i serialu. Zobaczcie, w jakich produkcjach "z...

Najnowszym filmem kręconym w Tczewie była komedia gangsterska "Futro z misia", która swoją premierę miała w 2019 roku.

- Tczew został wybrany ze względu na wspaniałą architekturę, chcę pokazać tę najpiękniejszą, ceglaną część miasta – mówił wówczas Michał Milowicz, reżyser i scenarzysta.

Zaraz premierze "Futra z misia" krytycy i widzowie zmiażdżyli reżyserski debiut Michała Milowicza. Film został laureatem "Węży 2020" w kategoriach: najgorszy polski film ubiegłego roku za „cudowną wycieczkę w filmową przeszłość, gdy żarty były przaśne, a fabuły obciachowe", najgorszą reżyserię, najgorszy scenariusz i najgorszy duet na ekranie.

Urząd Miasta wystosował komentarz w tej sprawie:

Tytuł najgorszego film roku, w jakimkolwiek plebiscycie, nie jest powodem do dumy, ale ocena twórczości artystycznej jest zawsze subiektywna. „Futro z misia” nigdy nie mało być filmem wybitnym, ale typowo rozrywkowym. Nie mieliśmy wpływu na dialogi, reżyserię, czy obsadę aktorską, chociaż z pewnością przynajmniej kilka nazwisk wydawało się być gwarancją kina na dobrym poziomie. Dla nas wartością jest to, że w wielu scenach pokazano Tczew i jak się teraz okazuje, być może to właśnie Tczew jest największym atutem tego filmu. Nie jest możliwe w sposób wymierny obliczyć, jak film wpłynął na promocję miasta, bo to, że został słabo oceniony przez krytyków filmowych nie musi się przekładać na zainteresowanie naszym miastem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniew.naszemiasto.pl Nasze Miasto