Starogardzkie złotka w siatkówce

Patryk Kurkowski
Młode siatkarki z UKS Libero wraz z trenerem Leszkiem Sintkiem
Spore sukcesy odnoszą młode siatkarki z UKS Libero. Wszak wygrały dwa turnieje!

Siatkarskich talentów nam nie brak! Podopieczne Leszka Sintka wyśmienicie zaprezentowały się w dwóch silnie obsadzonych turniejach. W obu okazały się najlepsze!
Marsz po złoto zawodniczki UKS Libero z rocznika 1998 rozpoczęły w Szlichtyngowie, gdzie odbył się turniej Virtus Volley Cup. W licznym gronie uczestników (łącznie aż 32 zespoły) znalazło się aż jedenastu finalistów i medalistów mistrzostw Polski!
Mimo to starogardzianki wypadły rewelacyjnie. Wygrały całą imprezę zostawiając w pokonanym polu m.in. gospodynie turnieju oraz medalistę mistrzostw kraju sprzed roku, ekipę z Milicza.
MVP turniej wybrano naszą reprezentantkę Aleksandrę Lubawską.
Korzystnie wypadła też druga drużyna UKS, która została ulokowana na ósmym miejscu.
Siatkarki trenera Sintka zachwyciły też w Platan Cup 2011, w którym rywalizowały również zespoły spoza Polski.
Nie było jednak łatwo. W eliminacjach UKS Libero przegrał z Gedanią Gdańsk, z którą toczył boje już wielokrotnie. Jednorazowa wpadka nie przeszkodziła naszej ekipie w awansie do turnieju finałowego.
W półfinale zawodniczki Sintka wyeliminowały zespół z Niemiec po tie-breaku (2:1). W meczu o 1. miejsce UKS Libero zmierzył się znowu z Gedanią, ale tym razem zagrał koncertowo i pokonał gdańszczanki 2:0.
Skład starogardzkich złotek w obu turniejach: Aleksandra Lubawska, Amelia Żywek, Aleksandra Wąsowska, Agata Lamek, Agnieszka Jastrzębska, Dominika Kosecka, Paulina Neuman. Trener: Leszek Sintek.