Skórcz. Sportowe sukcesy zawodników FOTO

(iwś)
W dniach od 12 do 14 czerwca siedmioosobowa reprezentacja Skórcza wystartowała na stadionie olimpijskim w Słubicach podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS. Zdobyli tam m.in. medale. Z kolei w Krakowie odbyły się wcześniej Mistrzostwa Polski Juniorów w wielobojach. Do zawodów tych zakwalifikowali się Magdalena Garboś w 7-boju i Maciej Światczyński w 10-boju.

Wyselekcjonowana grupa zawodników klubu LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz w składzie: Marta Szachta, Magdalena Garboś, Joanta Garboś, Maciej Światczyński, Szymon Gajda, Piotr Flak i Adrian Lewandowski, została powołana do reprezentowania województwa pomorskiego na tej imprezie.

Oczywiście, zawodnicy dali z siebie wszystko i nie zawiedli, powracając do Skórcza z medalami. Złoty medal w rzucie młotem wywalczył Szymon Gajda z wynikiem 61,50 cm. Srebrny medal w skoku o tyczce - Maciej Światczyński, z nowym rekordem życiowym 3.50 cm oraz brązowy medal w skoku w wzwyż 175 cm.

Wysokie lokaty zajęli również: 5 miejsce Piotr Flak w rzucie młotem 53,60 m, Magdalena Garboś w biegach na 100 przez płotki 16,12 sek. - rekord życiowy - 6 miejsce i 400 m przez płotki 67,12 sek. - rekord życiowy - 8 miejsce; 9 miejsce, ze znakomitym wynikiem i rekordem życiowym w biegu na 800 m (2:19:02 min.) zajęła Marta Szachta; 12 miejsce w skoku wzwyż juniorów młodszych wywalczył Adrian Lewandowski 170 cm.
W klasyfikacji klubowej ekipa zajęła 33 miejsce na 98 sklasyfikowanych klubów. W klasyfikacji województw pomorskie zajęło 7 miejsce.

Z kolei w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wielobojach. Do zawodów tych zakwalifikowali się Magdalena Garboś w 7-boju i Maciej Światczyński w 10-boju. Zawodnicy ci uzyskali minima na w/w mistrzostwa podczas zawodów w Bydgoszczy. Osiągnęli rezultaty, które uplasowały ich w 20. najlepszych wyników w Polsce.
Występ w tej prestiżowej imprezie należy zaliczyć do udanych. Oboje z zawodników znacznie poprawiło swoje rekordy życiowe i zbliżyli się do rekordów klubu.

Magdalena Garboś zajęła wysokie punktowane 7 miejsce uzyskując następujące wyniki: