Siatkówka. Otwarty turniej drużyn 3-osobowych

Sławomir Pietrzak, ME
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Sportu KaEmKa ze Starogardu Gd. wybrało się na otwarty turniej minisiatkówki drużyn 3- osobowych z okazji Święta Niepodległości, który odbył się w Kwidzynie.

Starogard wziął udział w kategorii rocznika 2000 i młodsze, wystawiając 3 zespoły (1 zespół rocznik 2000 i 2 zespoły 2001) i 1 zespół w kategorii chłopców 2001 rocznik.

- W roczniku starszym gimnazjum do zawodów zgłosiliśmy trzy zespoły - mówi Katarzyna Przeperska, prezes KaEmKa. - W każdej kategorii grano w grupach jednego seta do 21. Wszystkie zespoły walczyły do końca, ale nie wszystkie walczyły o miejsca na podium. W kat. 2000 i młodsze nasz zespół w składzie: Agata Freitag, Julia Jędrzejewska i Marcelina Gleba, zajął 1 miejsce, w kat. chłopców, zajęliśmy 2 miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Mikołaj Stopa, Jakub Włoch, Maksymilian Czerniga. Natomiast w starszej kategorii też możemy pochwalić się sukcesem. Drużyna w składzie: Karolina Wacholc, Zuzanna Jurek i Faustyna Bojahr, zajęła 2 miejsce.

Następnego dnia rocznik 2000 SKFiS KaEmKa został zaproszony na 4 turniej Niepodległości w Rumi. Do zawodów przystąpiły zespoły: Zatoka Puck, Gedania Gdańsk, Trefl Gdynia, TPS Rumia I i II oraz SKFiS KaEmKa. Organizator utworzył dwie grupy, w których grano jednego seta do 21 punktów.
Drużyna KaEmKa spotkała się w pierwszym meczu z Zatoką Puck, gdzie przegrała 12:21, natomiast w drugim meczu pokonała TPS Rumię II 21:17. W ten sposób zespół ze Starogardu zajął drugie miejsce w grupie i zagrał o wejście do finału z zespołem, który zajął pierwsze miejsce w grupie "A". Była to ekipa Rumi I.
Set od początku dobrze zaczęły starogardzianki. Skuteczna zagrywka, dobra walka na siatce i dobra obrona przyczyniły się do ostatecznego zwycięstwa nad Rumią 21:18. Starogardziankom pozostało już tylko czekać na swoje przeciwniczki w finale. W drugi meczu półfinałowym Gedania Gdańsk zmierzyła się z Zatoką Puck. Większe doświadczenie i mniej błędów własnych wykazały zawodniczki z Gedani i tym samym awansowały do finału.
Niestety starogardziankom zabrakło troszeczkę sił i koncentracji. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 21:11 dla zespołu z Gedani Gdańsk.