Powrót do przeszłości

Materiał informacyjny STARKOM
Udostępnij:
40 samochodów i 92 motocykle, w sumie 132 pojazdy pojawiły się na XI Zlocie Weteranów Szos w Starogardzie Gdańskim. Impreza po raz pierwszy odbyła się na parkingu przed Starogardzkim Centrum Kultury oraz w Parku Nowe Oblicze.

Przez 10 lat wydarzenie organizowane było na terenie Stada Ogierów. Ze względu na obostrzenia wynikające z zagrożenia koronawirusem w zeszłym roku zlot odbył się tylko wirtualnie. 24 lipca 2021 r. udało się zorganizować go realnie, jednak w nieco skromniejszej wersji.

Imprezę otworzyli Zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański Tadeusz Błędzki, dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman, Piotr Nowotny i Wojciech Grochocki z Klubu Motocykli Dawnych oraz menadżer kultury SCK Łukasz Rocławski.

– Jako samorząd Starogardu Gdańskiego jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy tego typu. Cieszymy się, że nasze miasto odwiedziło tylu właścicieli zabytkowych pojazdów. Wiele osób chętnie przybywa je oglądać. To nie tylko starogardzianie, ale także nasi goście. Myślami wróciłem dzisiaj do młodzieńczych lat, kiedy to zaczynałem swoją przygodę z motoryzacją. Na pewno warto wracać do przeszłości, zwłaszcza tej, która przywołuje najpiękniejsze wspomnienia – powiedział zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

– Aż trudno uwierzyć, że pierwszy Zlot Weteranów Szos. Historia na Kołach odbył się 12 lat temu. Ubiegłoroczny był wirtualny, więc nie uwzględniamy go w numeracji. Bardzo żałujemy, że ze względu na pandemię nie mogliśmy zorganizować koncertów gwiazd, jednak Myslovitz oraz Varius Manx i Kasia Stankiewicz przyjadą do nas za rok. Mimo tego, porządną dawkę rockowej muzyki zaserwowały nam takie zespoły, jak Nadmiar, Hekses, Purple Drive i starogardzka kapela Stone Heads – mówiła dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman.

Tytuł „Motocykl Zlotu” otrzymał Zundapp KS750 z 1942 r., którego właścicielem jest Karol Skórski. „Samochodem Zlotu” wybrano Skodę Tudor z 1948 r. należącą do Grzegorza Sintka. Najpiękniejszym motorowerem okazał się pojazd Pawła Mazurowskiego. Misterem Elegancji został Jakub Hońkowski. Aby dojechać do Starogardu najwięcej kilometrów pokonał Maciej Szczodrowski.

W Starogardzie powstało nowe rondo

Od 23 lipca przejezdny jest już odcinek alei Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Pomorską do skrzyżowania z ulicą Kościuszki. Powstało tam rondo, które było niezwykle potrzebne.

Jego budowa wiązała się przede wszystkim z przyszłym funkcjonowaniem inwestycji realizowanej przez firmę Broker na terenie vis a vis Galerii Neptun i Kina Sokół. Zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych w takim przypadku koszt przebudowy ulicy ponosi inwestor, czyli Broker MS Nieruchomości sp. z o.o.

W ramach tej inwestycji wykonano także montaż dwóch kamer, które poprawią bezpieczeństwo tego rejonu Starogardu Gdańskiego.

Dodaj ogłoszenie