Porażka Polpharmy Starogard Gdański. "Farmaceuci" polegli w starciu z Rosą Radom

Ewa Macholla
Przemek Swiderski/Polskapresse
Polpharma Starogard bez presji podeszła do spotkania z Rosą Radom, które zakończyło się porażką gospodarzy - 71:79.

Dwa dni temu starogardzianie zagrali bez Jawana Cartera i Martynasa Andriuskeviciusa i po dramatycznym meczu z Jeziorem Tarnobrzeg odnieśli zwycięstwo (86:83). Tym razem do kontuzjowanych graczy dołączył najskuteczniejszy zawodnik ekipy ze stolicy Kociewia Ben McCauley.

W tej sytuacji bardzo dobrze prezentował się duet Michael Hicks-Uros Mirković. O tym, jak bardzo wyrównana była pierwsza kwarta, może świadczyć wynik - 19:19. Początek drugiej odsłony już nie zapowiadał się tak optymistycznie. Po kilku nieskutecznych akcjach w wykonaniu gospodarzy przewinieniem niesportowym został ukarany Dawid Neumann.

W zespole Rosy wyróżniał się Mateusz Jarmakowicz. Starogardzianie nie grali zespołowo. Przez 20 minut zanotowali 2 asysty, podczas gdy u rywali sam Nic Wise miał ich 6! Po zmianie stron przewaga gości oscylowała w granicach 10 punktów. W ostatniej kwarcie Polpharma zbliżyła się do remisu, ale nie przełamała zespołu Wojciecha Kamińskiego.

Polpharma Starogard Gd. - Rosa Radom 71:79 (19:19, 11:15, 21:23, 18:22)

Polpharma: Lichodzijewski 19 (3), Hicks 18 (1), Mirković 18 (1), Majewski 8, Neumann 4, Nowakowski 3, Sarzało 2

Rosa: Wise 18 (2), Adams 12, Bogavac 11 (2), Jarmakowicz 9, Montgomery 9 (1), Kardaś 8 (2), Zalewski 7 (1), Radke 5 (1), Dorsey 0, Ćupković 0, Bogdanowicz 0