Pomorzanka pierwszym liderem

(WŁA)

Dobrze zaprezentowały się w pierwszej kolejce spotkań A klasy III grupy kociewskie zespoły. Liderem została skórzecka Pomorzanka, wygrał również beniaminek, Wda Czarna Woda. Następna kolejka spotkań już w najbliższy weekend.

• Pomorzanka Skórcz - Gwiazda Karsin 3:0 (2:0)

Pomorzanka przed sezonem wzmocniła się zawodnikami Pogoni Smętowo. Powrócił z wypożyczenia Krzysztof Laskowski. Dzięki temu powstała wspaniała mieszanka zawodników doświadczonych ze zdolną młodzieżą. Widać było w pierwszym meczu, że takie rozwiązanie przynosi efekty. W 20 min. Rafał Kajut wyskoczył spoza obrońców i pewnym strzałem wyprowadził Pomorzankę na prowadzenie. Tuż przed przerwą Maciej Sikora celnym strzałem zakończył akcję całego zespołu. Wynik ustalił w 74 min. Krzysztof Laskowski. Przeszedł z piłką pół boiska, mijając po drodze zawodników gości. Zdecydował się na strzał z 14 metrów i trafił w samo okienko.
Pomorzanka: Szulc - Raszeja, Tobiański, Moczyński, Derda, A. Moczyński, Klapka (34 Libera), Laskowski, Kajut (65 Malinowski), Bojar (46 Z. Moczyński), Sikora.

• Santana Wielki Klincz- Victoria Kaliska 3:3 (2:2)

Boisko było bardzo nierówne, do czego długo nie mogli przyzwyczaić się piłkarze Victorii. Szybko stracili bramkę, jednak natychmiast zabrali się do odrabiania strat. Bramkę na 1:1 strzelił Dariusz Bławat. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który zawodnik Santany zamienił na bramkę. Jednak jeszce do przerwy wyrównał Andrzej Liczywek. W II połowie meczu bramkę z rzutu karnego strzelił Hubert Ginter i Victoria osiągnęła znaczną przewagę. Niestety, chwila nieuwagi w ostatniej minucie meczu kosztowała Victorię stratę bramki i dwóch punktów.

Victoria: Uszacki - Ubowski (Ł. Grzywacz), Kulas, Ostanówka , Czeplina, Miszewski, A. Grzywacz, Ginter, Jasiński (Szwedowski), Bławat, Liczywek (Kowalewski)

• Wda Czarna Woda - Sokół Zblewo 3:1 (1:0)

W pierwszej połowie meczu przewagę miał beniaminek, którą udokumentował bramką strzeloną przez Sebastiana Jędrzejewskiego. W II połowie do frontalnego ataku ruszył Sokół. Na 1:1 wyrównał z rzutu wolnego Robert Graban. Minutę później Dariusz Żołnowski strzelił w poprzeczkę. Goście cały czas atakowali, chcąc wygrać w pierwszym meczu rundy jesiennej. Odkryli się i to wykorzystali grający z kontry zawodnicy Wdy. Dwukrotnie Bartosz Kaszubowski pokonał Krzysztofa Ryńskiego i to beniaminek zdobył trzy punkty na inaugurację sezonu.
Wda: Rybacki, Kowalewski (70 Kurszewski), Osowski, Truszyczyński, Jędrzejewski, Malinowski, Szramka, Śledź, (70 Kowalski), Jopek, Warsiński (63 Wera), Kaszubowski.

Sokół: Ryński, Kreft, Żołnowski, Reszczyński, Kruczek, Niesiołowski, Szadkowski, Wierzba, Lempkowski, Graban, Kłopocki.

Pozostałe rezultaty grupy III: Chojniczanka II Chojnice - Słupia Sulęczyno 1:1, Tęcza Brusy - Agra Ostrowite 1:0, Kasztelania Garczyn - Atlas Goręczyno 3:2.