Polpharma wygrała z Czarnymi

Patryk Kurkowski
Polpharma oficjalnie zaprezentowała się starogardzkiej publiczności. Kociewskie Diabły w pokazowym spotkaniu pokonały na własnym parkiecie Energę Czarnych Słupsk 90:80 (15:25, 24:20, 29:14, 22:21).

Goście zaczęli znakomicie, wygrywali już po kilku minutach 23:7, ale później wyraźnie spuścili z tonu. Wprawdzie zdołali utrzymać prowadzenie do przerwy, ale po powrocie na parkiet znakomicie spisywali się podopieczni Pawła Turkiewicza, dowodzeni przez znakomicie dysponowanego Michaela Hicksa.
Starogardzianie potrzebowali ledwie kilka minut na zniwelowanie deficytu, byli jednak na tyle rozpędzeni, że z łatwością odskoczyli Czarnym Panterom. Po trzech kwartach SKS prowadził 68:59. Koszykarze Dainiusa Adomaitisa zanotowali w ostatniej odsłonie świetny zryw, ale nie wystarczyło to na pokonanie gospodarzy.

Statystyki:

Polpharma: Hicks 19, Gilmore 12, Archibeque 10, Szpyrka 9, Chanas 8, Mroczek 7, Vaughn 7, Dutkiewicz 6, Cielebąk 5, Gruner 4, Metelski 3
Czarni: Bennerman 15, Blassingame 14, Leończyk 13, Roszyk 12, Białek 11, Davis 9, Pabian 3, Cesnauskis 3, Przyborowski 0