Polpharma Starogard przegrała z Treflem 77:95

ME
Polpharma Starogard przegrała z Treflem 77:95 Sławek Pietrzak
Polpharma Starogard w derbach Pomorza uległa Treflowi Sopot 77:95. Najwięcej punktów dla starogardzian zdobył Jessie Sapp - 25 punktów. W ekipie gości najskuteczniejszy był Šarunas Vasiliauskas - 23 "oczka".

Polpharma Starogard w derbach Pomorza przegrała z Treflem Sopot. To jednak nie do końca przekreśla marzenia starogardzian o zajęciu 14 miejsca na koniec sezonu.
Goście dyktowali warunki zespołowi Mariusza Karola od początku tego spotkania. Bywały momenty w meczu, że starogardzianie niwelowali stratę do 3-4 punktów, ale chwilę później Trefl wypracowywał sobie bezpieczną, dwucyfrową przewagę. Nie do zatrzymania było głównie trzech graczy: Willie Kemp, Šarunas Vasiliauskas oraz Tautvydas Lydeka. W obozie gospodarzy honoru próbował bronić kapitan Jessie Sapp, ale jego wysiłki co chwilę przerywały celne rzuty gospodarzy, którzy momentami byli wręcz nieomylni.Gra Polpharmy zupełnie posypała się w ostatniej kwarcie. Goście nie prezentowali już tak dobrej formy jak w pierwszej połowie, ale to nie przeszkadzało im nadal kontrolować przebiegu spotkania. Starogardzianie zanotowali w tym spotkaniu katastrofalną wręcz skuteczność w zdobywaniu punktów z linii rzutów osobistych. Wyniosła ona niespełna 53 procent.

Polpharma Starogard - Trefl Sopot 77:95

(23:29, 14:17, 19:22, 21:27)
Polpharma: Sapp 25 (4), Miles 9, Jarmakowicz 9 (1), Meier 9 (1), Bochno 8, Kukiełka 8 (1), Robak 7, Strzelecki 2, Długosz 0.
Trefl: Vasiliauskas23 (6), Michalak 20 (2), Kemp 16 (3), Lydeka 12, Bendžius10 (2), Stefański 6, Sikora 4, Leończyk 2, Kulka 2, Popović 0, Dzierżak 0.