Piłka ręczna. Juniorki Sambora Tczew nie awansowały do 1/4 mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Zbigniew Brucki
Krystyna Paszkowska
W niedzielę zakończyły się turnieje 1/8 finałów mistrzostw Polski juniorek. W jednym z nich rywalizowały w Tczewie podopieczne trenerów Artura Wierzbickiego i Roberta Karnowskiego z miejscowego Sambora. Tczewiankom nie udało się wywalczyć awansu do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Wygrały z Sośnicą II Gliwice 27:21 (13:14), ale porażki z Varsovią Warszawa 25:31 (13:16) i SPR Gdynia 21:25 (12:12) sprawiły, że zajęły w turnieju trzecie miejsce i na tym etapie zakończyły przygodę z tegorocznymi mistrzostwami Polski. Awans do ćwierćfinałów MPJ zapewniły sobie z kompletem zwycięstw szczypiornistki SPR Gdynia, które oprócz tczewianek pokonały Sośnicę II Gliwice 23:22 (11:15) i Varsovię Warszawa 32:28 (16:14). Drugie miejsce premiowane awansem wywalczyły zawodniczki Varsovii, które oprócz Sambora wygrały z Sośnicą 27:23 (14:15).

Sambor: Julita Ciesielska, Milena Gowin, Julia Megger, Julia Zwolak - Oliwia Konkolewska, Wiktoria Lis (1, Julia Borkenhagen 1, Weronika Solińska (7, 7, 8) Aleksandra Puckowska (6, 8, 2) Marcelina Cesarz (3, 4, 1) Natalia Sasinowska, Klaudia Gierszewska (5, 4, 3) Kamila Brejska, Sandra Błeńska, Julia Kiwatrowska (2, 3) Wiktoria Nobis (0, 3, 2) i Julia Polenz (1, 1, 1).