MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Petycja mieszkańców o zwiększenie funduszy unijnych dla Pomorza

Jagoda Kicka
Jagoda Kicka
Umowa partnerstwa to dokument, który określa m.in. podział środków unijnych pomiędzy województwa. Zgodnie z propozycją rządu zmniejszy się wysokość środków pomocy unijnej dla Województwa Pomorskiego w latach 2021-2027. W efekcie tych decyzji nasz region może otrzymać o 40 proc. czyli 3 miliardy złotych mniej środków niż w latach 2014-2020.

Biorąc pod uwagę zaproponowany podział, województwo pomorskie jest jednym z tych, które dostaną najmniej funduszy. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Pomorza – tylko 482 euro, w porównaniu z 810 euro w latach 2014–2020. To prawie trzy razy mniej niż w innych województwach.

Tempo rozwoju naszego regionu jest zróżnicowane. Ciągle jest wiele wyzwań i obszarów wymagających szczególnego wsparcia, zarówno jeśli chodzi o infrastrukturę, transport, ekologię, jak i przeciwdziałanie bezrobociu oraz wykluczeniu społecznemu. Środki europejskie to główne źródło finasowania inwestycji rozwojowych w naszym województwie. Utrata prawie 40 proc. dotychczasowej puli środków utrudni, a wręcz może zahamować, działania rozwojowe.

Skutki takiej decyzji dotkną bezpośrednio wszystkich mieszkańców naszego regionu. Otrzymamy mniej środków na inwestycje w służbę zdrowia, ekologię czy wsparcie społeczne. Zasadniczo zmniejszy się pomoc dla przedsiębiorców, szkół, uczelni oraz organizacji pozarządowych. Ograniczy to na przykład inwestycje w rozwój komunikacji publicznej, infrastruktury transportowej oraz infrastruktury społecznej, tak istotnych z punktu widzenia potrzeb mieszkańców naszego województwa.

Nie będzie możliwe utrzymanie dotychczasowego poziomu dofinansowania licznych inicjatyw społecznych,w tym podmiotów ekonomii społecznej, które świadczą usługi na rzecz osób wykluczonych.

Dlatego, w trosce o rozwój i przyszłość naszego regionu, apelujemy do rządu o zwiększenie funduszy unijnych dla województwa pomorskiego, co najmniej o kwotę, o którą pomniejszone zostały środki planowane przez rząd na perspektywę 2021–2027.

Jeżeli nie zgadzasz się na tak niekorzystny dla Pomorzan podział funduszy UE - podpisz petycję, która zostanie skierowana do rządu. Petycja znajduje się TUTAJ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto