Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mistrz wśród amatorów koszykówki

Sławomir Pietrzak, ME
Drużyna Jejich wygrała jesienną edycję ALK i zdobyła puchar prezesa SKS Sportowa SA
Zespół Jejich wygrał jesienną edycję Amatorskiej Ligi Koszykówki. Na drugim miejscu znalazła się drużyna TCZ.

W hali sportowej im. Andrzeja Grubby rozegrano ostatnią kolejkę Amatorskiej Ligi Koszykówki o Puchar Przechodni Prezesa SKS Sportowa S.A. Romana Olszewskiego. Do ostatnich sekund spotkania SRFKiS Polpharma - Jejich ważyły się miejsca na podium. W pierwszych trzech kwartach znaczną przewagę (13 pkt) miał zespół Jejich. W czwartej kwarcie zespół Jejich pozwolił sobie na rozluźnienie i Polpharma zbliżyła się nawet do różnicy 2 pkt. Zmalała przewaga Jejich i bardzo wzrosły emocje wśród zawodników obydwu zespołów. Ostatecznie Jejich do końca wytrwał i wywalczył mistrzostwo ligi, a Polpharma musiała zadowolić się trzecim miejscem i tym samym przekazać puchar przechodni.
Drugie miejsce zajął zespół TCZ, który podczas ligi przegrał tylko jedno spotkanie z Jejich. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom. Mistrz ligi otrzymał komplet strojów, ufundowany przez SKS Polpharma S.A. Ponadto trzy najlepsze drużyny dostały medale.
Organizator przyznał nagrody indywidualne, w postaci statuetek: królem strzelców został Filip Rajkowski (Jejich) - 111 pkt. Zawodnik otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez SKS Sportowa S.A., którą była piłka koszykowa. II miejsce w klasyfikacji zdobył Przemysław Józefiak (SRKFiS Polpharma) - 101 pkt, III miejsce zajął Piotr Samujło (TCZ) - 83 pkt(tą samą liczbę punktów miał także Seweryn Pauch (Łowcy Jeleni), w tym przypadku decydowało wyższe miejsce w tabeli zespołu). Królem strzelców w rzutach za 3 punkty został Rafał Ostrowski (Brooklyn Niggas) - 20 rzutów, II miejsce zajął Filip Rajkowski(Jejich) -15 rzutów, a III miejsce Seweryn Pauch (Łowcy Jeleni) 13 rzutów.
Ponadto nagrodę specjalną w postaci tortu otrzymali zawodnicy zespołu Brooklyn Niggas, którzy na swoim koncie zgromadzili najmniej przewinień (59), natomiast największym "brutalem" zawodów okazał się zespół SRKFiS Polpharma (81 przewinień).