Minister Kamil Bortniczuk zachęcał uczniów do korzystania z oferty Programu Szkolny Klub Sportowy w Skarszewach

Kinga Furtak
Kinga Furtak
Do Skarszew przyjechał minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda oraz mistrzyni olimpijska w sztafecie 4 x 400 metrów Iga Baumgart - Witan. To wszystko za sprawą inauguracji programu ministerstwa pn. Szkolny Klub Sportowy – Bądź aktywny z mistrzem. 180 uczniów z gminy Skarszewy brało udział w aktywnościach sportowych na hali Skarszewskiego Centrum Sportu.

Radość, entuzjazm i chęć sportowej rywalizacji. Tak było w Skarszewskim Centrum Sportu! Wydarzenie miało na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży poprzez szkolne kluby sportowe. Mistrzyni olimpijska trenowała z najmłodszymi i opowiadała o swojej pasji i znaczeniu sportu w życiu.

Wydarzenie otworzył burmistrz Skarszew Jacek Pauli i dyrektor Gminnego Ośrodka Obsługi Szkół i Przedszkoli Izabela Wołoszyk, którzy przywitali gości. A byli nimi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda oraz mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4x400 m Iga Baumgart-Witan, która przeprowadziła rozgrzewkę z uczniami, którzy z wielkim entuzjazmem ruszyli do poszczególnych stacji, na których mieli okazję spróbować swoich sił m.in. w strzelaniu z łuku, jeździe na rowerze spinningowym, zagrać w badmintona, ćwiczyć skoczność i szybkość czy też wziąć udział w zadaniach związanych z koncentracją i współpracą. Tu zabawa była wyśmienita!

- W Skarszewach jesteśmy z okazji eventu w ramach programu SKS, czyli dodatkowych zajęć sportowych w polskich szkołach. Moje pokolenie doskonale pamięta, później w sposób nieuzasadniony i haniebny SKSy zniknęły z polskich szkół. My odbudowujemy ten program i jesteśmy dzisiaj w 97. proc. polskich gmin z dofinansowaniem dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów w ramach programu SKS. A takimi eventami zachęcamy kolejne szkoły i uczniów do korzystania z dobrodziejstw tego programu - podkreślał Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki.

Podczas konferencji prasowej ministrowie podkreślali dobrą współpracę pomiędzy gminą Skarszewy a rządem.

- Skarszewy są przykładem świetnej współpracy pomiędzy samorządem a rządem – podkreśla Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki. - Pan burmistrz skutecznie zabiega o rządowe wsparcie do inwestycji sportowych, co mnie bardzo cieszy. Jest już Skarszewskie Centrum Sportu, budowania jest kryta pływalnia, w planach budowa trzech kolejnych hal sportowych – przy szkołach w tej gminie. Współpraca buduje i tu jest najlepszy przykład, jak dla lokalnej społeczności, dla dobra dzieci i młodzieży można, wykorzystując rządowe środki skutecznie zmieniać rzeczywistość taki gmin, jak Skarszewy.

- W Skarszewach widać szczególnie, jak skutecznie można zabiegać o środki i jak można zmieniać infrastrukturę sportową – podkreślał Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych. - My, jako rząd dbamy od samego początku o to, aby wyrównywać szanse we wszystkich częściach Polski. Skarszewy są takim przykładem, gdzie dzieci, młodzież i dorośli będą mieli dostęp do świetnej infrastruktury sportowej i będą mogli prawidłowo się rozwijać. Chcemy kontynuować te projekty.

Aleksander Śliwka - Orlen

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie