Mecz Polska - Szwecja w Starogardzie zobacz ZDJĘCIA

SP
Mecz Polska - Szwecja w Starogardzie
Mecz Polska - Szwecja w Starogardzie Sławek Pietrzak
Na stadionie miejskim w Starogardzie odbył się mecz eliminacyjny do mistrzostw świata kobiet. Zmierzyły się Polska - Szwecja. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.

Reprezentacja Polski dzielnie walczyła, ale Szwedki były po prostu zbyt silne. Drużyna Szwecji była naszpikowana gwiazdami, co dało się zauważyć od początku spotkania. Pierwszy gol dla gości padł już w 8 minucie, a jego autorką była Lotta Schelin.

Mecz Polska - Szwecja: gospodynie poległy

Wynik 1:0 dla Szwecji utrzymywał się aż do końca pierwszej połowy meczu. W 56 minucie na 2:0 podwyższyła Kosovare Asllani. W 71 minucie piękną akcją kolejny raz popisała się Schelin. Ostatnia, czwarta bramka padła na minutę przed końcem meczu. Polską bramkarkę pokonała Linda Sembrant.
Mecz eliminacji do mistrzostw świata Kanada 2015 Polska - Szwecja był trudnym sprawdzianem dla biało-czerwonych. Podopieczne trenera Wojciecha Basiuka zgromadziły do tej pory 10 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy czwartej.

Polska - Szwecja 0:4 (0:1)

Bramki: Schelin 8, 71 min., Asllani 56, Sembrant 89.
Polska: Szymańska - Sikora, Grzywińska, Siwińska, Płonowska - Aszkiełowicz (69. Wiśniewska), Dudek (71. Nicinski), Szaj (90. Rędzia), Pakulska, Balcerzak - Pajor.