Magdalena Lenz ze Starogardu Gdańskiego Wicemistrzynią Polski w triathlonie

Krystyna Paszkowska
19 września w ramach JBL Super League Triathlon rozegrano zawody o tytuł Mistrza Polski w triathlonie na 1/2 dystansu. Rywalizacja o miejsca na podium trwała do ostatnich chwil. Drugą pozycję wywalczyła Magdalena Lenz ze Starogardu Gdańskiego.

JBL Super League Triathlon Poznań to druga w tym roku impreza z cyklu CIECH Tri Tour. Podobnie jak w ubiegłych latach ściągnęła do Poznania zawodników z całej Polski i świata. O osobach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza, jednak Ci, którzy stanęli do startów w Poznaniu, gdzie temperatura powietrza wynosił 11 °C, to prawdziwi twardziele. Po kandydatach do Mistrzostw Polski można jednak się było tego spodziewać.

Na 1/2 dystansu Ironmana składa się przepłynięcie 1,9 km, przejazd rowerem o długości 90 km i 21,1 km biegu. Łączna długość trasy to 112,99 km. Część pływacka odbywała się w poznańskim jeziorze Maltańskim, a kolejne etapy zwodów, jazda na rowerze i bieg, wzdłuż brzegu jeziora i następnie w kierunku podpoznańskiego Swarzędza.

Do startu stanęli zarówno zawodnicy PRO, jak i amatorzy. Tytuł Mistrzyni Polski w 1/2 Ironmana wywalczyła Maria Cześnik z LIV PROFI TEAM. Pozwolił jej na to świetny czas 04:14:03. Wśród mężczyzn najlepszy był Tomasz Brembor, który zdobył tytułu Mistrza Polski osiągając czas 03:43:07.

Wicemistrzynią Polski w rywalizacji kobiet została Magdalena Lenz z TRI STAROGARD GDAŃSKI, która na metę dotarła z czasem 04:16:32. Brązowy medal Mistrzostw Polski zawisł na szyi Pauliny Kotficy z GVT BMC, która trasę pokonała w 04:20:37.

Zawody zorganizowane w ramach cyklu CIECH Tri Tour, przyciągnęły do Poznania triathlonistów nie tylko z Polski, ale także z Rosji, Niemiec, Anglii czy Kostaryki.

„Cieszę się, po pierwsze, z tego, że po rocznej przerwie udało się spotkać na trasie zawodów, a po drugie z tego, że znów JBL Super League Triathlon przyciągnął do Poznania świetnych zawodników z Polski i zagranicy. Czuć było, że wszyscy byli spragnieni bezpośredniej rywalizacji z innymi zawodnikami i, że cieszyli się z powrotu na poznańską trasę” – mówi Wojciech Kruczyński z CIECH Tri Tour.