Już za nami sportowe zmagania w Lotto Triatlon Energy [ZDJĘCIA]

Jagoda Kicka
UM Starogard Gdański
W niedzielę - 13 września - odbyła się V edycja Lotto Triatlon Energy. Najszybszy okazał się sstarogardzianin Dawid Gorczyński. Wśród pań najszybsze były Daniela Fukacz z Tczewa i Ola Korulczyk z Bałtowa.

Czerwcowe zawody triathlonowe na trasie Skarszewy –Starogard w tym roku z powodu pandemii koronawirusa odbyły się 13 września. Mimo trudności związanych z covidem na starcie stawiło się ponad 200 zawodników z całej Polski.

Dystans 1/4M

DwudziestoletniDawid Gorczyński z gminy Susz, aby pokonać wpław, rowerem i biegiem 56,5 km potrzebował 2 godzin. Prowadził od samego początu wyścigu, a na metę wbiegł z czasem 2:02:06. Ponad siedem minut szybciej niż ubiegłoroczny zwycięzca Tomasz Spaleniak.

Jedenaście minut później na mecie zameldował się drugi zwycięzca ¼ IM – Piotr Pawelczyk z Gdyni z czasem 2:13:23. Podium uzupełnił Paweł Juśkiw – również gdynianin, który zakończył bieg z czasem 2:14:17. Czwarty na metę wpadł zwycięzca generalnej klasyfikacji wszystkich czterech odsłon tegorocznej edycji Lotto Triatlon Energy Sebastian Krasnodębski.

Wśród pań najlepiej pobiegła Ola Korulczyk z Bałtowa. Chociaż wypadła z trasy rowerowej nie poddała się i czasem 2 godziny 25 minut i 56 sekund zwyciężyła ¼ IM kobiet.

Druga w kategorii OPEN ¼ IM była Dezyderia Pawlak z czasem 2:46:17 reprezentantka zespołu CTS Gdynia, a na trzecim stopniu podium uplasowała się gdynianka Natalia Zerzutek (2:50:15) z TRI Ladies.

Ze Starogardu dystans 1/4 IM najszybciej pokonali Błażej Szwedowski z Polpharma TRI Team ze stratą do zwycięzcy niecałe 26 minut oraz Jarosław Kowalewski i Daniel Jędrzejewski z TRI Starogard. Natomiast dziewiętnastolatek Kamil Hinc ze Starogardu Gdańskiego był najmłodszym uczestnikiem tego dystansu.

Dystans 1/8 M

Dystans 1/8 IM pierwszy pokonał zawodnik OlimpSwim/Skawiński/Kropek z Sikorzyna Piotr Łazaronek. Wyścig ukończył z czasem 1:00:18, poprawiając zeszłoroczny zwycięski wynik Macieja Bruździaka o 1 minutę. Jako drugi na mecie zameldował się Paweł Traczyk z Tri Team Rumia (1:01:31), a zaraz za nim Piotr Bronakowski z Olsztyna (1:02:29).

Wśród pań najlepiej pobiegła Daniela Fukacz z Tczewa, która pokonała trasę w 1:18:48. Druga była Aleksandra Duda (1:22:57) z Politechniki Gdańskiej, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Magdalena Musiał (1:17:02) reprezentująca Trąbki Arena.

Ze Starogardu dystans 1/8 IM najszybciej pokonali Robert Czerwiak, który zajął 25 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz Iwona Basara, która zakończyła zawody na miejscu 6 wśród kobiet.

Najmłodszym zawodnikiem na tym dystansie był trzynastoletni Łukasz Waniewski z Malborka, a najstarszym 63-letni Marek Bogalecki ze Starogardu Gdańskiego.

– Bardzo się cieszę, że te zawody tak doskonale wpisały się w scenerię naszego miasta, że tylu wspaniałych sportowców z całej Polski przyjeżdża do Starogardu, by wziąć w nich udział i że wreszcie poczuliśmy powiew normalności. To jest dziwny rok. Covid nas wszystkich bardzo wymęczył. Patrząc na tylu ludzi, którzy tak aktywnie wykorzystują swój wolny czas, jestem pełen podziwu dla ich determinacji. Myślę, że to kolejna udana edycja LOTTO Triathlon Energy i że za rok spotkamy się znowu - mówił Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego.