Informacje ze Starogardu Gdańskiego

Materiał informacyjny PRZEDSIĘBIORSTWO Wodociągów i Kanalizacji "Star-Wik" Spółka z o.o.
Udostępnij:

Po raz 29. pobiegli ulicami Starogardu

Najszybszy był Damian Kabat ze Starogardu Gdańskiego. Wśród kobiet triumfowała Monika Dubiella z Lubichowa. 3 października odbył się 29. Bieg Kociewski z Polpharmą.

Pogoda na sportową rywalizację była wręcz wymarzona, chociaż chwilami biegacze zmagali się z wiatrem. Trasa liczyła 10 km. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Damian Kabat pokonał ją w 30 minut i 57 sekund. Jako drugi linię mety przekroczył Grzegorz Kujawski z Pucka (00:32:21), a trzeci Michał Lewandowski z Mirotek (00:33:12).

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Monika Dubiella z Lubichowa (00:38:44). Drugie miejsce zajęła Małgorzata Drzycimska z Gdańska (00:38:54), a trzecie Kamila Grzonka z Bytoni (00:39:29).

Nagrodzeni zostali również najmłodsi i najstarsi uczestnicy imprezy, najszybsi starogardzianie (Magdalena Lenz i Leszek Czaja), najliczniejsze grupy zrzeszone w klubach oraz reprezentanci firm, głównie sponsorów biegu.

Imprezę prowadzili zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji ds. sportu, rekreacji i marketingu Monika Kełpin oraz trener biegania Karol Nowakowski.

Wspaniale, że taka impreza na stałe wpisała się w sportowy kalendarz Starogardu Gdańskiego. Niezwykle cieszy mnie to, że udział biorą w niej nie tylko mieszkańcy miasta, ale też spora grupa gości, często z odległych stron Polski. Podczas Biegu Kociewskiego nie raz byliśmy świadkami pobijania rekordów, czy pokonywania własnych słabości. Nie inaczej było tym razem – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Już dzisiaj serdecznie zapraszam do udziału w Biegu Szpęgawskim, który odbędzie się w ostatni weekend kwietnia 2022 r. oraz oczywiście w kolejnym, wyjątkowym, bo 30. Biegu Kociewskim. Planujemy zorganizować go dokładnie za rok, czyli w pierwszy weekend października 2022 r. – mówiła dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim Marzena Klein.

Tu podaj tekst alternatywny

29. Bieg Kociewski odbył się w sposób hybrydowy. W biegu stacjonarnym udział wzięło 333 zawodników. Bieg wirtualny trwał aż 3 dni (od 1 do 3 października). Udział w nim mógł wziąć każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, czy pobytu. Zawodnicy sami wyznaczali sobie trasę i czas startu. Tym sposobem Bieg Kociewski stał się biegiem ogólnopolskim. Udział w wirtualnej wersji wzięło blisko 100 osób.


Modernizacja hydroforni

Na terenie miasta Starogard Gdański funkcjonują cztery hydrofornie, których zadaniem jest podniesienie ciśnienia wody w różnych częściach miasta. W 2020 r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji STAR-WiK rozpoczęło generalną modernizację dwóch z nich.

Największa hydrofornia nazywana Hydrofornią Centralną, zlokalizowana przy ul. Żwirki i Wigury, zasilająca część miasta od rzeki Wierzycy w kierunku południowym, wybudowana została w 1986 r. Od tego czasu pracowała 24h na dobę. Po tylu latach pompy były bardzo wyeksploatowane i wymagały wymiany. – W miejscu starej hydroforni stanął nowoczesny zestaw składający się z 6 pomp z rurociągami, na ramie ze stali nierdzewnej. Obecna wydajność zestawu pompowego umożliwia utrzymanie ciśnienia wody nawet w najcieplejsze dni, kiedy rozbiory wody są maksymalne. Hydrofornia jest eksploatowana od początku bieżącego roku. Wartość inwestycji wynosiła ok. 330 tys. zł – powiedziała prezes STAR-WiK-u Joanna Myślińska.

We wrześniu zakończyliśmy również modernizację drugiej hydroforni nazywanej Hydrofornią Przylesie, która zlokalizowana jest na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Południe”. Zasila ona osiedle Przylesie i rejon w obrębie ulic Kraziewicza i Rolnej. Nowy zestaw składa się z 5 pomp z armaturą i ramą ze stali nierdzewnej. Wartość inwestycji to ok 110 tys. zł – dodała Joanna Myślińska.

Obie modernizacje znacząco podniosły bezpieczeństwo i ciągłość dostaw wody dla mieszkańców Starogardu.

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie