Gry planszowe idealne na spędzenie czasu z bliskimi. Zestawienie gier dla dzieci, strategicznych, rodzinnych i nadających się na imprezę

Newsroom 360
Newsroom 360
Gry planszowe cieszą się rosnącą popularnością już od wielu lat. I nic w tym dziwnego! Gra planszowa może uczyć, poprawiać koncentrację, logiczne myślenie i wpływać na wyobraźnię. Oprócz tego jest świetnych sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Gry planszowe zapewniają rozrywkę i przy nich czas bardzo szybko płynie. Wyróżniamy wiele rodzajów gier, między innymi gry dla dzieci, na imprezę, rodzinne i strategiczne. Wszystkie z nich można dopasować do określonego wieku, wybrać odpowiedni klimat i tematykę gry. Sprawdź, która najbardziej przypadnie Ci do gustu.
Gry planszowe cieszą się rosnącą popularnością już od wielu lat. I nic w tym dziwnego! Gra planszowa może uczyć, poprawiać koncentrację, logiczne myślenie i wpływać na wyobraźnię. Oprócz tego jest świetnych sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Gry planszowe zapewniają rozrywkę i przy nich czas bardzo szybko płynie. Wyróżniamy wiele rodzajów gier, między innymi gry dla dzieci, na imprezę, rodzinne i strategiczne. Wszystkie z nich można dopasować do określonego wieku, wybrać odpowiedni klimat i tematykę gry. Sprawdź, która najbardziej przypadnie Ci do gustu. CC0
Udostępnij:
Gry planszowe cieszą się rosnącą popularnością już od wielu lat. I nic w tym dziwnego! Gra planszowa może uczyć, poprawiać koncentrację, logiczne myślenie i wpływać na wyobraźnię. Oprócz tego jest świetnych sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny czy znajomych. Gry planszowe zapewniają rozrywkę i przy nich czas bardzo szybko płynie. Wyróżniamy wiele rodzajów gier, między innymi gry dla dzieci, na imprezę, rodzinne i strategiczne. Wszystkie z nich można dopasować do określonego wieku, wybrać odpowiedni klimat i tematykę gry. Sprawdź, która najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe dla dzieci to bardzo dobra alternatywa dla gier komputerowych oraz oglądania telewizji. Sprawdzi się niezależnie od dostępu do Internetu czy telefonu. Jest to świetny sposób na spędzenie wspólnie czasu w rodzinnym gronie. Gry planszowe rozwijają również wiele umiejętności, jak logiczne i kreatywne myślenie, spostrzegawczość, zręczność czy łączenie faktów. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent kupić dziecku, to gra planszowa jest oryginalnym pomysłem na upominek dla najmłodszych. Poniżej dowiesz się, które gry planszowe dla dzieci cieszą się popularnością.

 • W grę Dobble można grać, kiedy ma się ukończone 6 lat. Jest to gra planszowa, w którą można grać na kilka sposobów opisanych w instrukcji. Dobble składa się z kart, na których przedstawione są różnorodne symbole. Ta gra planszowa na pewno uczy spostrzegawczości i szybkości w działaniu. Jest z nią wiele śmiechu i zabawy. Zasady Dobble są bardzo proste i szybkie do wytłumaczenia. Zdecydowaną zaletą jest także niewielki rozmiar gry, dzięki czemu bez problemu zmieści się w torbie podróżnej czy plecaku. W rozgrywce może brać udział od 2 do 8 graczy, a trwa ona około od 5 do 15 minut.
 • Jenga jest bardzo popularną grą, która ćwiczy precyzję i refleks. Składa się z drewnianych klocków, z których ułożona jest wieża. Zasady gry są bardzo proste, a instrukcja dołączona jest do zestawu. Ta gra planszowa dla dzieci i nie tylko nadaje się dla osób od 6 roku życia. Świetnie sprawdzi się na miłe popołudnie w gronie rodziny. Dostarczy wiele pozytywnych emocji i nutkę rywalizacji. Gra trwa około 20 minut i uczestniczy w niej od 2 do 8 osób. Jest to jedna z tych gier planszowych, w które można grać wszędzie, gdzie tylko występuje płaska powierzchnia, aby można było ułożyć wieżę z klocków.
 • Gra planszowa Pędzące żółwie jest przeznaczona od 5. roku życia. Jej zasady są proste, a polegają na wygraniu wyścigu o nagrodę w postaci sałaty dla swojego żółwia. To co ją wyróżnia to oryginalna i ciekawa grafika oraz element zaskoczenia, którego tu nie zdradzimy. Pędzące żółwie to gra, która wspomaga koncentrację i strategiczne myślenie. Można w nią grać od 2 do 5 osób, a rozgrywka trwa około 20 minut. Jest to gra planszowa idealna do zabrania na wakacje z dziećmi.

 • Masza i Niedźwiedź to gra idealna dla najmłodszych, bo przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Gra planszowa wyróżnia się kolorową grafiką i sympatycznymi postaciami, które muszą dostać się jak najszybciej do domku na drzewie. Rozgrywka trwa około 20 minut i można ją przejść od 2 go 4 graczy. Gra planszowa dla dzieci Masza i Niedźwiedź - węże i drabiny uczy logicznego i strategicznego myślenia oraz rozwija wyobraźnię.

Gry planszowe na imprezę
Gry planszowe na imprezę sprawdzają się doskonale zarówno w znanym gronie znajomych, jak również podczas poznawania nowych ludzi. Dostarczają wiele śmiechu i pozytywnych emocji. Wybór gier planszowych na imprezę jest bardzo duży. Grę można dopasować do osób, które będą w niej uczestniczyć oraz dobrać odpowiednią tematykę. Idealne rozwiązanie na rozkręcenie każdej domówki!

 • Taboo jest świetną grą towarzyską, która poszerza zasób słownictwa oraz ma w sobie dozę rywalizacji. Zasady gry planszowej Taboo są bardzo proste i znajdują się w dołączonej instrukcji. Osoby biorące udział w rozgrywce dzielą się na dwie drużyny i zgadują dane słowo podane na karcie gry. Oczywiście istnieją również utrudnienia, które wzbogacają grę. Wygrywa drużyna, która zbierze największą liczbę punktów. W Taboo może grać od 4 do 12 osób, a rozgrywka trwa około godziny.
 • Jungle Speed to gra planszowa na imprezę, która z pewnością dostarczy wiele emocji. W zestawie otrzymujemy komplet kart z różnymi symbolami oraz totem, o który toczy się cała walka. Zadaniem jest pozbycie się wszystkich kart poprzez złapanie totemu w odpowiednim momencie. Zaletami tej gry planszowej są bardzo proste zasady, szata graficzna, która działa na wyobraźnię oraz kompaktowość, dzięki czemu można ją zabrać w wiele miejsc i grać, gdzie tylko się chce. W ta grę planszową gra się około 15 minut w 2 do 10 osób.
 • Gra planszowa Party Time jak sama nazwa wskazuje świetnie sprawdzi się na domówce czy innej imprezie. Jej zasady są proste i polegają na wyjaśnieniu innym graczom znaczenia poszczególnych słów za pomocą podpowiedzi, antonimów i synonimów. Gra składa się z różnych konkurencji, które oznaczone są na planszy. W grę planszową na imprezę Party Time można grać od 4 osób, a rozgrywka trwa około 45 minut.
 • Cyklady to gra planszowa, dzięki której można poćwiczyć strategiczne myślenie. Zasady są rozbudowane, ale bardzo dobrze wytłumaczone w dołączonej instrukcji. Gra planszowa polega na rozbudowie własnych greckich miast-państw i konkurowaniu z pozostałymi graczami. Rozgrywka może trwać około 90 minut i gra w nią od 2 do 5 osób. Gra planszowa na imprezę Cyklady wyróżnia się wyjątkową grafiką oraz grecką tematyką. Idealna podczas długich spotkań ze znajomymi.

Promocje, którymi sprawisz frajdę

miejsce #1

Trefl

Trefl Puzzle 100el. Pocałunek 10559

44,47 zł21,15 zł-52%
miejsce #2

BABY ANNABELL

Zapf Baby Annabell Strój Deluxe Wiosna 43Cm 307158

144,00 zł74,72 zł-48%
miejsce #3

Ravensburger

Ravensburger Gravitrax Flip 261475

53,39 zł29,28 zł-45%
miejsce #4

BINO

Bino Koń Na Biegunach Pluszowy Czarno Biały

428,00 zł249,24 zł-42%
miejsce #5

Casdon

Casdon Zabawkowa Elektroniczna Pralka Różowa (621)

151,68 zł89,99 zł-41%
miejsce #6

LEGO

LEGO Harry Potter 75954 Wielka Sala w Hogwarcie

774,57 zł489,90 zł-37%
miejsce #7

Bontempi

Peterkin Dante Bontempi Star Organy Elektroniczne 33514

174,71 zł114,74 zł-34%
miejsce #9

Norimpex

Norimpex Domek Dla Lalek Duży Z Akcesoriami (No1000828)

538,56 zł374,48 zł-30%
miejsce #10

Iso Trade

Iso Pająk Gigant Zdalnie Sterowany Tarantula Z Pilotem

111,00 zł84,90 zł-24%
miejsce #12

Arti

Arti Kąpiel Z Delfinem

12,90 zł10,91 zł-15%
miejsce #13

Russell

Russell Papo Kot Siedzący (54033)

23,75 zł20,09 zł-15%
miejsce #17

WOWWEE

Wowwee Mini Robosapien 8085

98,49 zł
miejsce #19

Madej

Madej Robot Knabo Strong (3370077013)

180,63 zł
miejsce #20

Plan Toys

Plan Toys Babcia 9851

28,90 zł
Materiały promocyjne partnera

Gry planszowe rodzinne

Gry planszowe rodzinne to fajny pomysł na spędzenie czasu razem. W ten sposób można lepiej siebie poznać i zacieśnić więzy rodzinne. Gra planszowa dostarcza wiele pozytywnych emocji i może umilić rodzinny wieczór. Można wybrać odpowiednią charakterystykę gry, aby wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i dobrze się bawili.

 • Rummikub

Rummikub to świetna gra planszowa, która dostarczy radości całej rodzinie. Jej zasady są bardzo proste i szczegółowo opisane są w załączonej instrukcji. Gra planszowa rodzinna Rummikub polega na wykładaniu na stół określonych ciągów lub sekwencji liczb, aby pozbyć się wszystkich kostek z liczbami. Grę wygrywa osoba, która uzbiera najwięcej punktów. Rummikub doskonali szybkie myślenie i działanie. Może w nią grać od 2 do 4 graczy.

 • 5 sekund

5 sekund to gra planszowa, która wymaga szybkiego myślenia i mówienia. Polega ona na odpowiadaniu na pytania, na co mamy przeznaczone tylko tytułowe 5 sekund. Jednak istnieje jeszcze jedno utrudnienie, a mianowicie odpowiedzi poszczególnych graczy na gorącym krześle nie mogą się powtarzać. Gra planszowa dostarcza wielu emocji i radości, a także umili wiele rodzinnych wieczorów. Może w nią grać od 2 do 6 osób, a czas trwania jest różnorodny.

 • Tajniacy

Tajniacy to gra planszowa drużynowa, która polega na odgadywaniu różnych haseł. Gracze stają się szefami wywiadu oraz agentami, którzy muszą ze sobą współpracować. Wszystkie zasad opisane są w instrukcji dołączanej do zestawu. Tajniacy to gra wszechstronna, którą można modyfikować i na pewno szybko się nie znudzi. Ta gra planszowa dostarcza wiele pozytywnych emocji oraz występuje w niej rywalizacja. Rozgrywka trwa około 10 minut i przeznaczona jest dla 2 do 8 osób.

 • Catan

Catan, czyli Osadnicy z Catanu to gra ekonomiczna i rodzinna, która wywoła wiele emocji. Ta gra planszowa polega na tym, że uczestnicy wcielają się w role osadników i rozbudowują własne kolonie w drogi i osady, w których mają dostęp do określonych złóż naturalnych. Prowadzony jest także handel zasobami z innymi graczami. Zaletą gry planszowej jest z pewnością brak monotonii podczas kolejnych rozgrywek. W grze na pewno przyda się zmysł stratega, aby podjąć jak najlepsze decyzje. Rozgrywka trwa około godziny i przeznaczona jest dla 3 do 4 osób.

Najlepsze gry planszowe w promocjach

miejsce #1

Portal Games

Robinson Crusoe: Przygoda Na Przeklętej Wyspie Edycja Gra Roku

408,26 zł126,67 zł-69%
miejsce #2

Rebel

7 Cudów Świata (Nowa Edycja)

336,72 zł134,80 zł-60%
miejsce #3

Rebel

Takenoko

225,08 zł92,59 zł-59%
miejsce #4

Rebel

Dixit

239,90 zł104,00 zł-57%
miejsce #5

Hasbro

Hasbro Monopoly Classic C1009

197,00 zł83,99 zł-57%
miejsce #6

Foxgames

Fox Games Sagrada

249,90 zł109,99 zł-56%
miejsce #7

Albi

Albi Karak

150,25 zł84,96 zł-43%
miejsce #8

Lucrum Games

Lucrum Games Brazil Świt Imperium

224,00 zł151,00 zł-33%
miejsce #9

Lacerta

Lacerta Azul Letni Pawilon

249,80 zł166,90 zł-33%
miejsce #10

Galakta

Catan (Osadnicy z Catanu)

93,61 zł
miejsce #11

Rebel

Terraformacja Marsa

127,04 zł
miejsce #12

Phalanx

Scythe

273,99 zł
miejsce #13

Rebel

Rebel Nemesis

427,92 zł
miejsce #14

Rebel

Pandemic (Pandemia) Wersja Polska

396,80 zł
miejsce #16

Rebel

Rebel Zaginiona Wyspa Arnak

153,98 zł
miejsce #18

Lacerta

Lacerta Azul Edycja Polska

137,00 zł
miejsce #19

Galakta

Descent: Wędrówki w Mroku (Edycja Druga)

1 119,98 zł
miejsce #20

Rebel

Rebel Everdell

180,89 zł
Materiały promocyjne partnera

Gry planszowe strategiczne

Gry planszowe strategiczne są dobrym sposobem na ćwiczenie planowania i przewidywania danych sytuacji. Charakteryzują się różnorodną tematyką, którą można dopasować do własnych upodobań. Na pewno występuje w nich wiele rywalizacji między przeciwnikami, a wygrana jest bardzo satysfakcjonująca. Gra planszowa strategiczna sprawdzi się zarówno w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny.

 • Monopoly

Kultowa gra planszowa Monopoly ma bardzo wielu fanów młodszych i starszych. Polega ona na handlu nieruchomościami, które umieszczone są na planszy. Oczywiście po drodze do celu czeka wiele pułapek, za które trzeba zapłacić. Ta gra planszowa oparta jest na rywalizacji o najlepsze nieruchomości, z których pobiera się odpowiednio wysokie opłaty. Czas gry jest różny w zależności jak bardzo wciągająca jest dana rozgrywka. Może w nią grać od 3 do 6 osób.

 • Carcassonne

Carcassonne to wciągająca gra planszowa, która polega na tworzeniu mapy z żetonów z fortyfikacjami, drogami i łąkami. Wszystkie zasady opisane są w dołączanej instrukcji. Gracze rywalizują między sobą o najlepsze lokacje na mapie. Zaletą gry jest z pewnością brak nudy podczas każdej rozgrywki oraz dopasowanie jej do każdego wieku i stopnia znajomości poszczególnych graczy. Gra planszowa może trwać około 45 minut i przeznaczona jest dla 2 do 5 osób.

 • Splendor

W grze planszowej Splendor gracze zostają renesansowymi kupcami, którzy muszą nabyć wiele dób materialnych, aby jak najbardziej się wzbogacić. Splendor polega na zbieraniu zasobów w postaci kart i żetonów, które umożliwiają kolejny rozwój. Wszystkie zasady opisane są w dołączanej instrukcji. Jest to dynamiczna gra planszowa, w która spodoba się osobom w każdym wieku. Konstrukcja gry jest bardzo wciągająca i nigdy się nie nudzi. Rozgrywka może trwać około 30 minut i przeznaczona jest dla 2 do 4 osób.

Puzzle, przy których lepiej mija czas

miejsce #1

Trefl

Trefl Puzzle 1000el. Mona Lisa 10542

68,00 zł20,99 zł-69%
miejsce #2

Alexander

Alexander Remik Obrazowy I Puzzle Alex

57,00 zł19,80 zł-65%
miejsce #3

Trefl

Trefl Puzzle 100el. Pocałunek 10559

44,47 zł21,15 zł-52%
miejsce #4

Trefl

Trefl Puzzle 1000el. Kwiaty O Poranku 10526

38,00 zł18,48 zł-51%
miejsce #5

Castorland

Castorland Puzzle 1000El. Cottage In The Moon Garden

28,99 zł17,49 zł-40%
miejsce #20

Quercetti

Gra Kropki i tunele

Gra Kropki i tulene

56,00 zł48,94 zł-13%
Materiały promocyjne partnera

Zobacz inne ciekawe promocje

Okazje

Materiał oryginalny: Gry planszowe idealne na spędzenie czasu z bliskimi. Zestawienie gier dla dzieci, strategicznych, rodzinnych i nadających się na imprezę - Polska Times

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Małgosia

Ze znajomymi ostatnio graliśmy w Lombard. Życie pod Zastaw. Tak nas wciągnęła, że nawet nie wiem kiedy nam pół wieczoru minęło :P

G
Gość

Uwielbiam gry!

Dodaj ogłoszenie