Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie sprzedać szklane opakowania

Grzegorz Sikora
Karolina Wajda i Danuta Miśkiewicz codziennie przyjmują po kilkanaście butelek.
Fot. Grzegorz Sikora
Karolina Wajda i Danuta Miśkiewicz codziennie przyjmują po kilkanaście butelek. Fot. Grzegorz Sikora
Jeszcze kilka lat temu w Starogardzie Gd. roiło się od skupów butelek. Dzisiaj mieszkańcy miasta, aby sprzedać szklane butelki, mają nie lada problem, ponieważ w stolicy Kociewia znajdują się zaledwie dwa skupy.

Jeszcze kilka lat temu w Starogardzie Gd. roiło się od skupów butelek. Dzisiaj mieszkańcy miasta, aby sprzedać szklane butelki, mają nie lada problem, ponieważ w stolicy Kociewia znajdują się zaledwie dwa skupy. Ekspedienci w większości sklepów spożywczych przyjmują opakowania po napojach alkoholowych, ale tylko wtedy, gdy klienci przedstawią paragony kasowe, potwierdzające zakup trunku w danej placówce.

- W domu mam stos butelek po piwie, których nigdzie nie chcą mi przyjąć - mówi nasza Czytelniczka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - Wielokrotnie odwiedzałam sklepy, gdzie można kupić napoje alkoholowe, jednak w każdym żądają ode mnie paragonów kasowych na dowód, że piwo kupiłam właśnie u nich. Nie mogę zrozumieć, dlaczego niektórzy sprzedawcy odmawiają przyjęcia butelek, tym bardziej że skrzynki w sklepach niekiedy stoją prawie puste.

Nie pozostaje nic innego, jak wrzucić butelki do pojemnika na szkło, albo zanieść je do skupu. Ten ostatni odwiedzają przeważnie ludzie mniej zamożni.

- Wielu ludzi przyciąga do skupu bieda - tłumaczy pracownik jednego ze starogardzkich skupów. - Dla większości naszych klientów jest to jedyny zarobek, dzięki któremu mogą kupić sobie coś do jedzenia. Przychodzą do nas ludzie w różnym wieku. Zdarza się, że z naszych usług korzystają nawet matki z dziećmi.

W starogardzkich skupach można sprzedać butelki po wszystkich trunkach. Jednak korzyści z tego nie są zbyt wysokie. Za butelkę po wódce otrzymamy zaledwie 5 groszy, a po piwie 20 groszy. Dlatego wielu mieszkańców Starogardu Gd. woli sprzedać je w sklepach spożywczych, ponieważ można na tym więcej zarobić. Jednak w większości sklepów trzeba posiadać wspomniane paragony. Wyjątek stanowią te, w których sprzedamy butelki bez problemu.

- W naszym sklepie można sprzedać butelki bez żadnych paragonów kasowych - mówi Danuta Miśkiewicz ze sklepu PSS Społem na Rynku. - Zdarza się, że przychodzą do nas ludzie nawet z 30 butelkami po piwie, za każdą z nich otrzymują po 35 groszy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto