Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drukarki 3D i inne sprzęty trafiły do szkół w gminie Starogard Gdański

Kinga Furtak
Kinga Furtak
W ramach projektu Laboratoria Przyszłości do gminnych szkół trafił nowoczesny sprzęt cyfrowy i zestawy VR do wirtualnej rzeczywistości. W urzędzie gminy Starogard Gdański w obecności dyrektorek szkół oraz przedstawicieli wykonawcy firmy Pestar odbyło się przekazanie sprzętu.

- Realizujemy pierwszą część Laboratoriów Przyszłości. Każda ze szkół otrzymała zaawansowany i nowoczesny sprzęt. Ja ze swojej strony dziękuję bardzo firmie Pestar, za tak sprawną realizację zamówienia. Przed nami jeszcze szkolenie z obsługi tych sprzętów, bo nowością jest np. drukarka 3D. One drukują najtrudniejsze, najbardziej skomplikowane elementy, wymagające największego stopnia szczegółowości. Cieszę się, że nasze dzieci tego doświadczą i będą poruszać się w tym wirtualnym świecie oraz że on będzie dla nich normalny i codzienny. Bo jak coś się ma w szkole podstawowej, to jest to podstawa na resztę edukacji i życia. Jednocześnie dziękuję Annie Klein, naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Łukaszowi Kruszyńskiemu, zastępcy wójt za zaangażowanie w projekt. Gratuluję paniom dyrektorkom, a dzieciom życzę miłego i efektywnego korzystania z tego sprzętu – powiedziała Magdalena Forc-Cherek, wójt gminy Starogard Gdański.

- Dziękuję, że zechcieliście Państwo skorzystać z naszej oferty. Mam nadzieję, że uczniowie będą z tych sprzętów czerpać nowoczesną wiedzę. Ja sam miesiąc temu byłem na szkoleniu i korzystałem z drukarki 3D i robotów, które Państwo macie w swoich zestawach. Bawiłem się, programowałem. To są bardzo fajne, edukacyjne elementy. Dzieci po skończonych zajęciach np. z biologii na takiej drukarce będą mogły wydrukować np. serce – powiedział Mariusz Skarbek, dyrektor Oddziału Pestar Sp. z o.o.

O właściwościach i funkcjach urządzeń opowiedział Łukasz Kreja, Główny Specjalista ds. projektów IT w Pestarze.

Do szkół trafiła m.in. drukarka 3D, zestaw VR, lutownica, robotyka, laptopy z matrycami dotykowymi, co ułatwi pracę z drukarką 3D, a także sterowanie robotami. Szkoły otrzymały także sprzęt audio-video, który składa się z dobrej jakości aparatu cyfrowego, gimbala, mikrofonu, statywu. Dzieci roboty będą mogły zbudować samodzielnie od zera. Składa się go z klocków. Ma wbudowanych kilkanaście czujników w tym m.in. czujniki zbliżeniowe. Posiada także sygnały świetlne. To właśnie było celem projektu. Stworzenie nowoczesnych placówek, w których zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu i rozwijaniu ich talentów i zainteresowań.

Projekt realizowany jest w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Finansowany jest natomiast z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto