DECKA zdobywa dwa punkty w Zgorzelcu: PGE Turów Zgorzelec 73 : 90 Decka Pelplin

Krystyna Paszkowska
Środowa kolejka dla DECKI PELPLIN to spotkanie, które w kalendarzach każdego kibica w obecnym sezonie zostało oznaczone jako “Do wygrania” - i tak też zostało ono zrealizowane przez zawodników. Decka Pelplin pokonała swojego rywala 90:73. Zła passa przełamana?

Początek spotkania, jak i cała pierwsza połowa należały do przyjezdnej DECKI. Pomimo popełnienia aż 6 strat w pierwszej części spotkania, goście potrafili skutecznie odzyskiwać posiadania i zdobywać bardzo ważne punkty.

10 pkt. Kaszowskiego, 4 pkt. Michałka, 5 pkt. Sączewskiego, 4 pkt. Szczepanika, 2 pkt. Leśniczaka w pierwszej kwarcie, były bardzo dobrym prognostykiem.

Drużyna gospodarzy wielokrotnie wykorzystywała błędy DECKI i niwelowała 12-pktową przewagę gości, jednak charakter i przygotowanie zawodników DECKI pozwoliło skutecznie odbudować fragmenty słabszej gry i ponownie zdobywać przewagę, której nie oddali już do końca. A zakończony mecz efektownym wsadem Karola Michałka, tylko przypieczętował bardzo ważne 2 punkty dla drużyny z Pelplina.

Double-Double Karola Michałka (20 pkt., 13 zb), kolejna świetna zdobycz punktowa Mateusza Kaszowskiego (20 pkt., 6 as), wraz z rozbudzeniem Sączewskiego, Leśniczaka, i Konopatzkiego – zwiastuje dobre zawody już jutro - 20 listopada - z WKK Wrocław.

PGE Turów Zgorzelec 73 : 90 DECKA PELPLIN