DECKA PELPLIN z drugim zwycięstwem w 1 lidze!

Zbigniew Brucki
Kolejne spotkanie padło "łupem" DECKI PELPLIN w ramach rozgrywek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Drugie zwycięstwo na własnym parkiecie z zespołem z Kłodzka zakończyło się wynikiem 98 : 91 dla gospodarzy.

Zespół gości rozpoczął spotkanie bardzo ofensywnie. Zaskoczył zawodników DECKI zupełnie innym stylem gry niż prezentowany do tej pory. Gospodarze nie potrafili sobie poradzić z gośćmi z Kłodzka, którzy sprawiali bardzo dobre, i solidne wrażenie. Pierwsza połowa po wyrównanej walce zakończyła się wynikiem 42-43 dla gości, i oba zespoły udały się do szatni.

Symbolem staje się postawa zawodników DECKI po przerwie regulaminowej. Nick Madray rządził pod koszem, świetne wejścia Marcina Chudego, który straszył na obwodzie razem z Wojciechem Dzierżakiem. Goście, nie potrafili ustawić obrony pod nasz zespół, co doprowadziło do 16-punktowego prowadzenia pod koniec 3 kwarty.

Ostatnie dziesięć minut znowu zostało dobrze przeprowadzone przez DECKE. Mimo tego iż zespół Gości, zbliżył się na 5 punktów, to pelplinianie nie oddali prowadzenia do końcowej syreny, zdobywając bardzo ważne 2 punkty.

Na zauważenie zasługuje fakt zdobycia przez Marcina Dutkiewicza 17 punktów, z czego 12 pkt z rzutów osobistych (12/12, 100%). Do tej pory Dutkiewicz na linii rzutów wolnych w sześciu spotkaniach stanął 43 razy i każdy z nich kończył się zdobytym punktem.

Po tym meczu również zawodnikiem z największą ilością punktów oraz zbiórek w lidze został Nick Madray (129 punktów, 56 zbiórek).

KOLEJNY MECZ

Suzuki 1 Liga Mężczyzn 8. Kolejka Sobota, 7.11.2020r. 18:00 TBS Śląsk II Wrocław DECKA PELPLIN
Decka zaprasza na TRANSMISJE ONLINE Kosynierka, 50-201 Wrocław, Mieszczańska 4