Basketmania pokonała reprezentację Polski - zobacz ZDJĘCIA

SP
Turniej Basketmania.pl Streetbasket już za nami
Za nami turniej rangi PRO BOSCH GRAND PRIX Polski w koszykówce 3x3. Emocji, jak zwykle, nie brakowało, a zawodnicy grali w towarzystwie licznie zebranej publiczności. Wygrała Basketmania Starogard Gd.

Pierwszego dnia zmagań w ramach Basketmania.pl Streetbasket grały drużyny w kategoriach: U-18 kobiet, U-18 mężczyzn, szkoły podstawowe dziewczynek oraz szkoły podstawowe chłopców.

Basketmania z wysokim poziomem

W niedzielę odbyły się turnieje główne, które stały na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem był udział wielu zawodniczek i zawodników znanych z gry na najwyższym poziomie w naszym kraju (Oliwia Tomiałowicz, Klaudia Sosnowska, Michael Hicks, Przemysław Lewandowski). Zebrani kibice mogli również oglądać konkurs rzutów za 3 punkty, w którym zwyciężył Michael Hicks, na co dzień zawodnik Polpharmy Starogard Gdański. Momentem kulminacyjnym był jednak DUNK CONTEST, który stał w tym roku na niezwykle wysokim poziomie, a finaliści dosłownie przeskakiwali asystujące im w konkursie osoby. Królem wsadów został Piotr Renkiel, zawodnik 2-ligowej już Politechniki Gdańsk.

Basketmania lepsza od reprezentacji Polski

W turnieju głównym kobiet zwyciężyła drużyna PZKosz Północ Warszawa w składzie: Klaudia Sosnowska, Angelika Kowalska, Aleksandra Pawlak, Oliwia Tomiałowicz, natomiast w turnieju głównym mężczyzn zwyciężył zespół Basketmania.pl Starogard Gdański, w którym grali: Michael Hicks, Dawid Neumann, Jarosław Drewa, Marek Drewa. Na słowa uznania zasługuje fakt, że nasi chłopcy w spotkaniu finałowym ograli zespół złożony z trzech zawodników tworzących drużynę reprezentacji Polski w koszykówce 3x3, która przygotowuje się do mistrzostw świata w koszykówce 3x3!

Wyniki turnieju Basketmania.pl Streetbasket w ramach PRO BOSCH GRAND PRIX Polski